Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sağlık turizminde Türkiye-İngiltere ortaklığı

24 Nisan, 2009 | 17:57

Dr. Zafer Atakan 2008 yılı sonlarında ağırlıklı olarak İngiliz vatandaşlarına estetik cerrahi ağırlıklı sağlık hizmeti vermek amacı ile bir araya gelen Dr. Zafer Atakan ve turizmci Tülin Kartoz,  İngiltere’de faaliyet gösteren Medical Centers Group LLP (UK) ile ortaklık gerçekleştirdiler.

İş birliği çerçevesinde yurt dışı tanıtım ve iletişim faaliyetlerinin yürütülmesi için Londra’nın saygın bölgesi Harley Street’de yeni bir ofis kuruldu. Bu iş birliğinin Türkiye ve İngiltere’den sonra  Almanya ve Fransa’da da gerçekleştirilmesi için planlamalar yapılmaktadır. Oluşturulan bu iş birliği ile ilk defa bir Türk şirketi ve bir İngiliz şirketi sağlık turizmine yönelik olarak organik bir bağ oluşturmaktadırlar.
Faaliyetlerin kesintisiz ve yaygınlaştırılarak sürdürülmesi ile yurt dışı kaynaklardan en son yöntem ve methodların başarı ile uygulanması amacında olduklarını belirten Dr.Zafer Atakan “ Bu birleşme başlangıçta sadece Estetik operasyonlar için olsa da ülkemizin sağlık turizminde parlayan yıldız olma özelliğini de kullanarak sağlığın; göz , ortopedi ,kbb ,wellness gibi alanlarında da en kısa sürede söz sahibi olması için gerekli altyapı oluşturma çalışmalarına hız verdik” dedi.
Sağlık turizmi konusundaki faaliyetler kapsamında; yurt dışından direk temasta bulunarak veya internet aracılığıyla operasyon kararı verilen hastalara VIP hizmetlerin en uygun koşullarda ve fiyatlarla verilmesi hedeflenmektedir. Bu hizmetler içinde; uçuşlar, hava alanı karşılamaları, 5 yıldızlı otellerde konaklama, klinik ve hastanelerinin ayarlanması, operasyon öncesi ve sonrasında rehberlik ve refakat hizmetlerinin yapılması, çeşitli kültür ve alışveriş turları ile İstanbul hayatının yakından tanınması, operasyon sonrası kendi ülkelerinde doktor kontrollerinin yapılması ve hastanın periyodik takiplerin yapılması gibi unsurlar bulunmaktadır.

Eskiden plastik cerrahi dendiğinde akla Batı ülkeleri gelirdi. Daha genç ve güzel bir görünüme kavuşmak isteyen Türkler de soluğu yurtdışında alırdı. Ama bu alanda kendini kısa sürede geliştiren ve başarılarını Avrupa’da da duyuran Türk doktorları sayesinde artık Avrupalılar ülkemize estetik yaptırmak için geliyor. Buna bir de “uygun fiyatlar” eklenince, şimdilerde ülkemizde yeni bir iş kolundan söz ediliyor: “Estetik turizmi”. Özellikle Almanya, İngiltere, Hollanda gibi ülkelerden ülkemize hasta getiren turizmciler, gelenleri sadece istedikleri görünüme kavuşturmakla kalmayıp aynı zamanda güzel bir tatil geçirmelerini de sağlıyor.
Son yıllarda, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de turizm sektörü ciddi bir gelişme ve çeşitlilik gösteriyor. Sağlık turizmi de bu gelişimden nasibini aldı. Ülkemiz sağlık turizminde iddialı yenilikler, yatırımlar ve gelişmelere sahne oluyor. Dünyanın pek çok farklı ülkesinden çok sayıda hasta, tedavileri için artık Türkiye’yi tercih ediyor. Türk doktorlarının alanlarında son derece bilgili olmaları, en son teknoloji alet ve cihazların kullanılıyor olması ve tıbbi operasyonlar ile tedavilerin diğer Avrupa ülkelerine oranla çok daha uygun rakamlara mal olması nedeniyle, Türkiye elinde oldukça büyük ve gelişime açık bir potansiyel tutuyor. Ayrıca, diğer alternatif ülkelere oranla, hastaların bazen yıllarca beklediği tedavi olma sürecine ülkemizde sıra beklemeksizin başlanması en önemli artılardan biri.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fransa, Medical Centers Group, Sağlık Haberleri, Tülin Kartoz, Zafer Atakan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları