Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kriz Sağlık Turizmini etkilemedi

19 Ocak, 2010 | 09:43

2009 yılında bir çok sektör kriz yaşarken sağlık turizmi krizden etkilenmedi.

Kriz Sağlık Turizmini etkilemedi İzmir Balçova Termal Tesisleri Genel Müdürü Turabi Çelebi, 2009 yılında ekonomik kriz nedeniyle birçok sektörde sıkıntı yaşanırken, sağlık turizmi alanında hedeflerini aşmayı başardıklarını söyledi.

Turabi Çelebi, 2009’un kendileri açısından oldukça iyi geçtiğini, yüzde 5’lik gelir artışı hedeflerini aştıklarını kaydetti
Çelebi, ”Bize göre iyi bir yıldı, sağlık harcamalarından fazla kısıntı yapmak mümkün olmuyor. 2009 yılında bütçe ve gelir artışı hedeflerimizi aştık, bu da sağlık turizminin farkını ortaya koyuyor” dedi.

Termal tesislerin 2009 yılı içinde çoğunluğu Norveç ve İsveçli olmak üzere 4 bine yakın yabancı konuğu ağırladığını ifade eden Çelebi, sağlık turizminde en kısa ziyaretin iki hafta olduğunu, uzun soluklu ziyaretlerin kent ve çevresinin ekonomisine daha olumlu yansıdığını belirtti.

Sağlık turizmi alanında hizmet veren tesislerin hem toplum sağlığı açısından önemli görevler üstlendiğini hem de bulundukları coğrafyanın ekonomisine, ticaretine hareketlilik getirdiğini bildiren Çelebi, ihtiyaca cevap veremediklerini, termal turizm alanında yatırımların mutlaka artırılması gerektiğini kaydetti.

İzmir ve çevresinin termal kaynaklar bakımından oldukça zengin olduğunu söyleyen  Çelebi, şöyle devam etti:

”Özellikle Avrupa’da sağlık turizmine ihtiyaç artıyor. 2050 yılına dönük projeksiyonlarda, özellikle Avrupa’da yaşlı nüfusunun çok artacağı görülüyor. Sağlıklı yaşlanma konusu öne çıkıyor. İklim, doğal kaynaklar ve hizmet sunacak genç insanların varlığı açısından bakılırsa, Türkiye sağlık yatırımları için çok uygun. Bürokrasimiz, yatırımcılar bu alana yönelme konusunda geç bile kaldılar. Türkiye’nin yatırımlarını ve hizmet standartlarını hızla geliştirmesi gerekiyor. Bizim tesisimizin yüzde 80’i Norveç Sağlık Bakanlığı tarafından kullanılıyor ve en kısa kalışlar iki haftadır. Turizmde uzun kalışlar elbette daha avantajlı. Bu çevrede birçok tarihi zenginlik, doğal güzellikler var, dolayısıyla böyle yatırımlar için en doğru adresin bölgemiz olduğunu düşünüyorum.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kriz Sağlık Turizmi, Sağlık Haberleri, Sağlık Turizmi, Termal Sağlık Turizmi, Turabi Çelebi, Turabi Çelebi Sağlık Turizmi,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları