Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sağlık turizmi Akdeniz Üniversitesi’nde tartışıldı!

08 Kasım, 2018 | 11:19

Sağlık turizmi Akdeniz Üniversitesi’nde tartışıldı!

Sağlık turizmi Akdeniz Üniversitesi’nde tartışıldı. Akdeniz Üniversitesi Sağlık Turizmi ve Talassoterapi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin düzenlediği “Antalya’nın Sağlık Turizmi: Potansiyeli, Zorlukları, Hedefleri” başlıklı panel gerçekleştirildi.

Akdeniz Üniversitesi Sağlık Turizmi ve Talassoterapi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi (SATTMER) tarafından “Antalya’nın Sağlık Turizmi: Potansiyeli, Zorlukları, Hedefleri” başlıklı panel düzenlendi.

Sağlık turizmi Akdeniz Üniversitesi’nde tartışıldı!

Turizm Fakültesi Nuri Özaltın Konferans Salonu’nda SATTMER Müdürü Doç. Dr. Yıldırım Yılmaz’ın oturum başkanlığında organize edilen panelde Antalya’nın sağlık turizmi açısından dünyada ve Türkiye’deki konumu, mevcut durumu ve gelecek hedeflerine dair paylaşımlarda bulunuldu.

Sağlık turizmi ile turistlerin sağlığı kavramlarının arasındaki farka dikkat çekilen panele Antalya İl Sağlık Müdürlüğü, Sağlık Turizmi Birimi Sorumlusu Uzm. Serpil Gündoğdu, TÜRSAB Sağlık İhtisas Komitesi Antalya Bölge Başkanı İlknur Fidan Kepez, özel sektör temsilcisi Dr. Aynur Doğan ve Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Sağlık Turizmi Birimi Sorumlusu Yalçın Beriat katıldı.

Sağlık turizminin soruları

Sağlık Bakanlığı’nın konuya ilişkin Türkiye genelinde yürüttüğü çalışmalara ve bu çalışmaların Antalya ayağına değinilen panelde, sağlık turizminin problemleri, Türkiye ekonomisine katkısının nasıl artırılabileceği konuları değerlendirildi.

Sağlık turizminde Türkiye’ye rakip ülkelerin pazarlama yöntemleri de incelenerek Türkiye şartlarında en iyi pazarlama stratejilerinin belirlenmesinin gerekliliği vurgulandı. Sağlık turizminin ülke ekonomisi açısından son derece önemli olduğuna değinen panelistler, ihracatın sadece ürün ya da mal satmak olmadığını, sağlık turizminin de ülke ekonomisine çok büyük ihracat girdisi sağlayabilecek potansiyel taşıdığını ifade etti

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akdeniz Üniversitesi, Antalya, Sağlık Bakanlığı, Sağlık Turizmi, SATTMER, Yıldırım Yılmaz,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları