Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sağlık Turizm Platformu oluşturuldu

25 Haziran, 2009 | 14:59

Kültür ve Turizm Bakanlığı başkanlığında Sağlık Bakanlığı, TÜRSAB, TÜROFED, Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu, Akredite Hastaneler Derneği temsilcileri ile Prof. Dr. Zeki Karagülle’nin katılımlarıyla “Türkiye Sağlık Turizmi Platformu” oluşturuldu.

Platformda sağlık turizminin mevcut durumunun belirlenmesi ve geleceğe dönük gelişim stratejisinin oluşturulması planlanıyor.

Platformun oluşturulma amacı, “Medikal Turizm”, “Termal Turizm” ve “Spa & Wellness Turizmi” kapsamında hastanelere, termal ve spa tesislerine ve sağlık hizmeti servisi verecek şirketlere yönelik pazarlama ve tanıtım çalışmaları ile yurtiçinde eşzamanlı olarak yapılacak altyapı çalışmalarını kapsamakta.

Ayrıca mevcut durumu değerlendirmek ve geleceğe yönelik çalışmalar yapmak ve yeni politikalar belirlemek üzere, ülkemize bu amaçla gelen turist sayısını ve tesislerin hizmet kalitesini artırmak ve belirlenen hedefleri gerçekleştirebilmek için kişi, kurum ve kuruluşlar arasında koordinasyonu sağlamak hedeflenmekte. Oluşturulacak komitelerde ilgili sektör temsilcilerinin yer alması sağlanacak. (SABAH)

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Medikal Turizm, Sağlık Turizmi, Sektörel Turizm Haberleri, Spa%Wellness, Termal Turizm, TÜROFED, Türsab, Zeki Karagülle,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları