Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sağlık termal sularda! Kaynaktan gelen şifa

22 Ocak, 2014 | 14:04

Türkiye termal kaynakları bakımından Avrupa’da 1. Dünya’da 7.sırada yer alıyor…

termal-oteller

Romatizmadan cilt rahatsızlıklarına, kireçlenmeden bel fıtığına kadar birçok hastalığa iyi gelen termal suların faydaları saymakla bitmiyor.

Sağlık turizmi arasında önemli bir yer tutan termal suların yüzyıllar öncesine dayanan bir geçmişi var. Kaplıcaların tesisleşmesiyle artık ismini termal tesislere bırakan, sağlığın yanında konforu da düşünerek yeni nesil gençleri de termal turizme çekmeyi hedefliyor.

4 Farklı termal suyu ile Türkiye’nin sağlık deposu haline gelen ve sadece Türkiye’de Kütahya Emet Termal Resort & Spa dışında başka hiçbir yerde olmayan, 24 saat yosun üreten doğal termal yosun havuzu sağlık dağıtıyor. Yurtdışında birçok enstitüde tedavi için kullanılan bu yosun Türkiye’de ise tamamen doğal olarak yeraltından 39 derece sıcaklıkta kaynayan termal su, güneş ile buluşması ile yosun partikülleri oluşuyor. Yosunlu sıcak su terleterek zayıflatma özelliğinin yanı sıra kollestrol, lipit, trigilserid gibi yağ yapıcı maddeleri parçalayıcı niteliktedir.

Ayrıca doğal yosunlu termal su metabolizmayı düzenleyerek vücuttaki toksinleri atmaya yardımcı olur ve doku elastikiyetini artırarak dokuları gençleştirir. Yosunlu termal suyun özellikleri bunlarla sınırlı değildir. .

TERMAL & SPA OTELLERİ İÇİN TIKLAYIN

Zayıflatma, akne ve çeşitli deri hastalıkları ağrılı romatizma, iltihabi kadın hastalıkları, gut hastalığı ve buna bağlı sinir hastalıkları, adale ağrıları, cildi sıkılaştırma özelliği, vücuttaki toksinleri ve zararlı maddeleri temizleme, selülit giderme, kalsiyum ve magnezyum oranı çok yüksek olduğu için kemik erimesine iyi geliyor. Damar yapısını güçlendirdiği için yüksek tansiyon ve yüksek kolesterol gibi kalp damar hastalıklarına vücuttaki siğil hücreleri yok etmek için fayda sağlayan diğer özellikleridir.

Sağlık bakanlığı ve İstanbul üniversitesinin verdiği rapor doğrultusunda Karaderili Şirketler Grup bünyesindeki Yalova Termal Palace ve Emet Termal Resort & Spa tesislerinde sağlıklı suların iyi geldiği hastalıklar da saymakla bitmiyor.

Her türlü romatizma hastalıklarda, Ameliyat ve Travma Sonrası Tedavide, Adale, Kemik Vücut Ağrılarının Dindirilmesi Kanlanmayı Temin Ederek Tedavi ve Rehabilitasyon Olanağı Sağlar, Stres ve Buna Bağlı Rahatsızlıklar, Duruş, Hareket ve Denge Kusuru Tedavisi, Spor Yaralanmalarında Tamamlayıcı, Kemik Erimelerinde Güçlendirici Tedavi, Eklem Ve Eklem Dışı Kireçlenmelerde, Akne Ve Çeşitli Deri Hastalıklarının (Siğil Hücrelerinin Yok Edilmesi, Deri Hücrelerinin Yenilenmesi ) Tedavisinde, İltihabi Kadın Hastalıkları Kadın Ve Erkeklerde Romozon Üremesinde Destekleyici Olarak, Gut Hastalığı Tedavisinde. Öte yandan kaplıca suyu, çocuklarda duruş, hareket ve denge kusuru , en önemlisi de, 11 gün içinde sedef ve egzama hastalığını tedavi edici özelliği vardır.

Termal su içme olarak kullanıldığında:

Mide, bağırsak sistemi, karaciğer ve safra kesesi üzerinde kuvvetli etkileri bulunduğu, sindirimdeki safranın akımını hızlandırıcı, bağırsak hareketlerini düzenleyici kronik spastik, kabızlık gibi fonksiyonel bozuklukları tedavi edeceği; suyun alkali ve sülfat içeriği sebebiyle böbrek fonksiyonlarını düzelteceği ve bu nedenle böbrek taşları ve nekahetlerinde yarar sağlayıcı özelliği var.

Peki, Kimler Termal su (kaplıca) tedavisi göremez?

Ateşli hastalar, Hamileler, Verem hastaları, Kalp hastaları, Bulaşıcı hastalığı olanlar kaplıca tedavisi görmeleri sakıncalıdır.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
spa faydaları, SPA Otelleri, Termal, Termal Oteller, Termal spa, Termal su, Termal su faydaları, Türkiye Termal Oteller,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları