Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sağlık için gelen turist 6 kat fazla harcıyor!

13 Nisan, 2018 | 18:43

Saglik turist 6 kat fazla harciyor

Sağlık için gelen turist 6 kat fazla harcıyor. Sağlık turizminde, geleneksel tıbba yönelik yatırımların öne çıkmaya başladığını ifade eden mYC Partners Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akdoğan, “Sağlık için gelen turist 6 kat fazla harcıyor” açıklamasında bulundu.

Sağlık için gelen turist 6 kat fazla harcıyor. Sağlık turizminde, geleneksel tıbba yönelik yatırımların öne çıkmaya başladığını ifade eden mYC Partners Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akdoğan, “Sağlık için gelen turist 6 kat fazla harcıyor” dedi.

Modern tıbbın teknolojiye bağlı gelişiminin yanı sıra, geleneksel tıp yöntemleri de son yıllarda hiç olmadığı kadar öne çıkmakta. Gelecek hafta düzenlenecek ‘Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi’nde bu alanda izlenecek yol haritasının tartışılacağı öğrenildi.

Sağlık Bakanlığı’nın yetkilileri, bu alandaki Anadolu’nun birikimini dünyaya tanıtmayı amaçladıklarını duyurması, hükümetin de geleneksel tıbbı gündemine aldığının bir göstergesi olarak kabul ediliyor.

Bu gelişmelerin ışığında özel sektörün de modern tıbbın yanında geleneksel tıp uygulamalarına yönelik yatırımlarına hız verdiği gözlemlenmekte.

12 yıldır sağlık sektöründe faaliyet gösteren MYC Partners Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akdoğan, sahibi olduğu Ethica Hastanesi’ni ve Estethica estetik merkezlerini geleneksel tıp ile buluşturmaya hazırlanıyor.

Baymak’ı sattı, turizm ve sağlığa yöneldi

2013’te soğutma-ısıtma şirketi Baymak’ı Hollandalı BDR Thermea’ya devrettikten sonra turizm ve sağlık alanındaki yatırımlarına hız veren Murat Akdoğan, “Estetik için Türkiye’ye İspanya, Rusya, Almanya, Fransa ve ABD’den gelenleri geleneksel tıp ile tanıştırıyoruz. Bodrum’da açtığımız LUX Resort &Residences otelimizde, ana sezon dışında kalan dönemde bu yöntemleri hizmete sunmayı planlıyoruz. İbn-i Sina’nın öğretilerini Bodrum’da uygulayacağız” açıklamasında bulundu.

Bu sektörde turist başına harcamanın 6 bin doları bulduğunu ifade eden Murat Akdoğan, “Sağlık için gelen turist, yaz tatili için gelen turiste göre 6 kat daha fazla harcama yapıyor’ dedi.

Bakanlıktan 15 uygulamaya izin

Sağlık Bakanlığı’nın yetki verdiği 15 geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulaması, akupunktur, fitoterapi, hipnoz, homeopati, kupa, larva, hirudoterapi, apiterapi, mezoterapi, kayropraktik, müzikterapi, osteopati, ozon, proloterapi, refleksoloji olarak açıklandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akupunktur, Apiterapi, Baymak, Estethica, Ethica Hastanesi, Fitoterapi, Hipnoz, Hirudoterapi, Homeopati, İbn-i Sina, Kayropraktik, Kupa, Larva, Mezoterapi, Murat Akdoğan, müzikterapi, mYC Partners Yönetim Kurulu Başkanı, osteopati, ozon, proloterapi, refleksoloji, Sağlık Bakanlığı, Sağlık Turizmi, Tamamlayıcı Tıp Kongresi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları