Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sağlık Bakanlığı’ndan termal turizme şok

17 Aralık, 2009 | 09:40

Sağlık Bakanlığı'ndan termal turizme şok Sağlık Bakanlığı, termal havuzu bulunan otellerde fizik tedavi uzmanı bulundurulması şartı getirdi.

Bu karar özellikle termal turizmin gelişmesi için çaba gösteren turizmcileri şok etti.Turizmciler kararın termal turizmi bitereceği görüşünde birleşti.

Turizmciler havuzları tedavi değil, güzellik amaçlı kullandıklarını belirttiler.

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’nce Çeşme’de Sheraton, Altın Yunus ve Ilıca Hotel’e gönderilen tebligatta 15 gün içinde eksikliğin giderilmesi istendi. Aksi halde para cezası verileceği termal suyun kesileceği bildirildi.

Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Veysi Öncel, “Turizme büyük darbe vuracak. Teşvik bekleyenleri termalden uzaklaştıracak. Kararın bir an önce gözden geçirilmesini istiyoruz. Termali tedavi amacıyla kullanan tesislerle sıcak su için kullananlar ayrılsın. Yönetmelik buna göre düzenlensin” şeklinde konuştu.

Ilıca Hotel Genel Müdürü Yakup Demir de termali turizme kazandırabilmek için 20 yıldır uğraş verdiklerini, devletin altyapı için milyonlarca TL harcadığını belirtti, şunları kaydetti: “Tam bir noktaya geldik diyorduk ki, şimdi bize dayatılan yönetmelikle sarsıldık. Termali alıp turizme darbe vuruyorlar. Bizim kapımızda turizm belgesi levhası var. Biz hastane değiliz. Hastane oteli de değiliz. Olmak da istemiyoruz. Konuklarımıza Çeşme’nin ürünlerini sunuyoruz. Sörf, güneş, kum ve denizimiz varsa, termalimiz de var. Turistlere, ‘Gelin termal suya girin’ diyoruz. Geleneksel kliyle bu termali müşterilerimize kullandırma amacındayız.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Altın Yunus ve Ilıca Hotel, Çeşme Sheraton, Ege Termal Otelleri, Ilıca Hotel, Sağlık Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı Termal Turizm, Sağlık Bakanlığı Turizm, Termal Oteller, Termal Turizm Altın Yunus, Termal Turizm Sağlık Bakanlığı,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Ünal Özsen
17 Aralık, 2009

Termal Turizimi Türkiyede yeni degi
l bugüne kadar neredeydiniz.Saglik
Bakanligi kendi problemlerini cözs
ün eger geregi varsa Turizim Bakan
ligi ile iliski kursun.Veysi Öncel
ve Yakup Demir beylerin söyledikle
ri gercektir.Turizime katki sagla
mak isteyen merciler Turizimi deste
kler,bozmaya calismaz.Fizik tedavi
uzmani olan Otellerde olabilir.Bira
kin Otel Isletmeciligi karar versin
ihtiyac olup olmadigina.

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Aralık 17th, 2009 at 14:42 Ünal Özsen mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları