Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

SAGA ülkelerine vize kolaylığı sağlandı / Turizm Haberleri

21 Nisan, 2011 | 10:58

SAGA ülkelerine vize kolaylığı sağlandı / Turizm Haberleri

Türk Hava Yolları (THY) ile seyahat eden SAGA (Büyük Sahra Çölü’nün güneyindeki ülkeler) vatandaşları, geçerli Schengen, İngiltere ve ABD vizesi sahibi olmaları koşuluyla Atatürk Havalimanı’ndan Türkiye vizesi alabilecek.

Afrika’da bir çok şehirde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği’nin uzak olması ya da bulunmaması sebebiyle vize alımında zorluk çekiliyordu. Bu sorunu aşmak için THY’nın girişimiyle vize kolaylığı sağlandı. Schengen, İngiltere ve ABD vizesi sahibi olanlar artık Atatürk Havalimanı’ndan Türkiye vizesi alabilecekler.

Vize kolaylığının SAGA ülkeleri ile Türkiye arasındaki ticari ilişkileri geliştirmesi bekleniyor. Uygulama sayesinde THY’nın yolcu sayısının da artması sağlanacak.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Afrika’dan Türkiye’ye gelecek yolcuların vizelerini kolaylaştırmak için çalışmalar yapıldığını söyledi. Afrika’da birçok şehirde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği’nin uzak olması ya da bulunmaması sebebiyle vize almakta zorluk çektiğini dile getiren Hamdi Topçu, “THY’nın girişimiyle İçişleri Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı’yla yapılan görüşmeler sonucunda vize kolaylığı sağlandı. Konunun olumlu sonuçlanmasında Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın katkıları oldu. Schengen, ABD veya İngiltere vizesi bulunan Afrikalı yolcularımızın, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda vize alabilmeleri Türkiye’ye olan ilgiyi arttıracaktır.” dedi.

SAGA ülkeleri; Büyük Sahra Çölü’nün güneyindeki Burindi, Komoros, Cibuti, Eritre, Etyopya, Kenya, Malavi, Ruanda, Somali, Uganda, Tanzanya, Zambiya, Angola, Kamerun, Kongo, D.Kongo, Sudan, Gambiya, Gana, Nijer, Nijerya ve Senegal’den oluşuyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Angola, Burindi, Cibuti, D.Kongo, Eritre, Etyopya, Gambiya, Gana, Hamdi Topçu, Kamerun, Kenya, Komoros, Kongo, Malavi, Nijer, Nijerya, Ruanda, SAGA, SAGA ülkeleri, SAGA ülkeleri vize, SAGA ülkeleri vize kolaylığı, Senegal, Somali, Sudan, Tanzanya, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Uganda, Zambiya,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları