Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Safranbolu yenileniyor

03 Eylül, 2010 | 13:28

Karabük’ün Safranbolu İlçesinde tarihi evleri ile Dünya Mirası listesinde yer almasını sağlayan Safranbolu Eski Çarşı’da, Safranbolu Belediyesi tarafından başlatılan yeşillendirme çalışmaları kapsamında ağaç dikimine başlandı.

Safranbolu Belediyesi Tarihi Çarşıdaki görüntü kirliliklerini bir bir düzene sokup güzel bir görüntü kazanmasını sağlamak amacıyla Kazdağlıoğlu Meydanı’na bakan cephedeki görüntü kirliliğine yol açan ve düzenlenmesi gereken alanda belediyenin yaptığı düzenlemelerde çevre düzenlemelerinin ardından çok sayıda ağaç da dikilerek yeşillendiriliyor.

İlçeye gelen turistlerin görüşlerine ve fotoğraf makinelerinin objektiflerine yansıyan bu olumsuzluk, yerini doğal güzelliğe bıraktı. Eski Çarşı halkı ve esnafı, burada yürütülen çalışmalardan oldukça memnun olduğunu belirtirken Safranbolu Belediyesi Park Bahçeler Birimi yapmış olduğu açıklamada ” Halkımızın ve gelen turistlerin bu çalışmalardan memnun olması bizi gayet memnun etti. Bizde Safranbolu Belediyesi olarak çevre düzenlemeleri konusundaki çalışmaları devam ettireceğiz.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
afranbolu Belediyesi Park Bahçeler Birimi, Dünya Mirası listesi, Karabük Safranbolu, Karabük'ün Safranbolu İlçesi, Safranbolu Belediyesi Tarihi Çarşı, Safranbolu Eski Çarşı, Safranbolu evleri, Safranbolu Otelleri, Safranbolu Yenilendi, Safranbolu yenileniyor,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları