Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sadece Hindistan’da görebileceğiniz bir etkinlik!

11 Mayıs, 2016 | 08:33

Hindistan

Kendine özgü kültürleri ve ilginç festivalleriyle dünyanın en dikkat çekici ülkesi Hindistan’da, yine ‘sadece burada olabilir’ dedirtecek bir etkinlik düzenlendi.

Renkli kültürü, birbirinden eğlenceli festivalleriyle adeta bir cazibe merkezi olan Hindistan, ülkeye gelen turistleri eğlendirmeyi becerebilen nadir ülkelerden…

Ülke genelinde her yıl “Sadece Hindistan’da olabilir” dedirten binlerce etkinlik düzenleniyor. İşte onlardan biri geçtiğimiz günlerde ülkenin kuzeyindeki Haryana eyaletine bağlı Rohtak kentinde gerçekleşti.

Hindistan

600’ün üzerinde inek ve boğanın katıldığı güzellik yarışmasında çeşitli bölgelerinden gelen yetiştiriciler, büyükbaş hayvanlarını jüri karşısına çıkardı. Düzenlenen bu yarışmanın amacı; yerel büyükbaş hayvan ırklarını tanıtmak ve hayvan hakları konusunda farkındalık yaratmak.

Hindistan

Bir hayli renkli görüntülere sahne olan etkinlikte, boğalar büyüklükleri ve boynuzlarının uzunluğu, inekler ise süt verimi gibi kriterler ele alınarak değerlendirildi. Yarışmayı kazanan yetiştiriciyi de 3600 ABD Doları ödül verildi.

Photos: AP Photo/Altaf Qadri

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hindistan, hindistan boğa, Hindistan festivalleri, hindistan inek, Hindistan turu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları