Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sabıkalı pist yenileniyor

23 Nisan, 2009 | 10:32

Orhan Birdal Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Orhan Birdal İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki 06/24 pistinde sık sık pistten çıkmaların yaşandığını belirterek pistin onarımı ve uzatılması için ihaleye çıkıldığını açıkladı.

Basın mensuplarıyla bir sohbet toplantısı düzenleyen Birdal, pistin yüzeyinin yenileneceği iade ederek “2009 yaz sezonu sona erdikten sonra bu pist, onarımların yapılması için 90 gün süre ile kapatılacak. Pisti ya Ekim-Kasım-Aralık aylarında ya da Ocak-Şubat-Mart aylarında kapatacağız. Bu sürede bazı sıkışıklıklar olacak ama bu sıkıntıyı yaşamamız gerekiyor. 2010 yaz sezonunun bitmesinin ardından ise pistin uzatılması işlemini tamamlayacağız” diye konuştu.

Birdal, bu sürede hava trafiğinin aksamaması için havaalanındaki trafiği gece saatlerine kaydırabileceklerine dikkat çekti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Atatürk Havalimanı, Devlet Hava Meydanları İşletmesi, DHMİ, Orhan Birdal,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları