Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sabiha Gökçen’in yıllık yolcu kapasitesi 41 milyona çıkıyor!

31 Temmuz, 2018 | 17:20

Sabiha Gökçen'in yıllık yolcu kapasitesi 41 milyona çıkıyor!

Sabiha Gökçen’in yıllık yolcu kapasitesi 41 milyona çıkıyor. Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda 26 milyon euroluk yatırımla hayata geçirilen ve açılışı gerçekleştirilen yeni iç hatlar terminal ek binası sayesinde havalimanının yıllık yolcu kapasitesi 41 milyona ulaşacak.

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda yeni iç hatlar terminal ek binası sayesinde havalimanının yıllık yolcu kapasitesi 41 milyona çıkacak.

Sabiha Gökçen Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme AŞ (İSG) tarafından hayata geçirilen terminal binasının açılışında konuşan İstanbul Valisi Vasip Şahin, havalimanı ve yol yapılan yerlerin geliştiğini ifade ederek, bugün bu durumun çok canlı bir örneğinin Sabiha Gökçen’de görüldüğünü belirtti.

Sabiha Gökçen’in yıllık yolcu kapasitesi 41 milyona çıkıyor!

Vali Şahin, “Dün burası bomboştu. Bugün kapasite artırımı için her türlü yatırım yapılmanın mücadelesine girilmiş, çabaları gösteriliyor. 25 milyon kapasiteli diye başlandı, 31 milyona ulaştı, şu anda 41 milyona çıkartılıyor. İnşallah ikinci pistin yapılmasıyla birlikte bu kapasite 63 milyon olacak.” dedi.

İstanbul’un bununla yetinmediğini ve dünyanın en büyük havalimanlarından birisinin Sabiha Gökçen’e 50 kilometre uzaklığa yapıldığını belirten Şahin, bu iki havalimanının “tatlı bir rekabet” içinde olacağını sözlerine ekledi.

“İkinci pist, ikinci terminal, genişleme art arda gelecek”

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir de Türkiye’nin potansiyeli görülerek bu havalimanının hayata geçirildiğini, havalimanının ilk yapıldığı dönemde yolcu sayısı olarak 25 milyonların konuşulduğunu, şimdiden 30 milyonların aşıldığını, ikinci pistin inşasının devam ettiğini, bu pistin mülkiyetinin Savunma Sanayii Başkanlığı’na ait olduğunu bildirdi.

İstanbul Yeni Havalimanı’nın açılmasına rağmen Sabiha Gökçen’de genişlemenin devam edeceğini söyleyen başkan Demir, “Bu tür tesisler devam edecek. İnşallah ikinci pist, ikinci terminal, genişleme art arda gelecek.” şeklinde konuştu.

İSG CEO’su Ersel Göral ise bugün, havalimanının terminal işletmeciliğini devralmanın 10. yılında, havacılık sektörü açısından çok önemli bir yatırımı, iç hatlar terminali yeni ek binasını hayata geçirecek olmanın gururunu yaşadıklarını belirtti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ersel Göral, İSG, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Sabiha Gökçen Havalimanı, Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Yıllık yolcu kapasitesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları