Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sabiha Gökçen’den THY de Avrupa uçuşlarına başlıyor

16 Eylül, 2009 | 13:32

Sabiha Gökçen'den THY de Avrupa uçuşlarına başlıyor 31 Ekim’de hizmete girecek olan dış hatlar terminali, 9 Kasım’dan itibaren THY uçuşlarına ev sahipliği yapacak.

Yıllık 25 milyon yolcu kapasiteli yeni dış hatlar terminalini 31 Ekim’de hizmete açacak Sabiha Gökçen Havalimanı, 9 Kasım’dan itibaren Türk Hava Yolları’nın tarifeli Avrupa uçuşlarına ev sahipliği yapacak.

Anadolu yakasında oturanlar, Avrupa yakasına geçmeden Londra, Köln, Berlin, Amsterdam’a uçabilecek.

THY Genel Müdür Yardımcısı Orhan Sivrikaya, 9 Kasım’da başlatılacak uçuşların haftanın 7 günü Moskova, Londra, Köln, Stuttgart, Berlin, Hannover ve Amsterdam’a yapılacağını belirtti. Sivrikaya, Sabiha Gökçen Havalimanı’nın yeni terminalini hizmete açıldığı tarihten sonra THY’nin de yeni tarife konseptine geçeceğini ifade ederek, ‘THY ve Sabiha Gökçen arasında yapılan işbirliği ile bundan sonra Avrupa yakasına geçmeden Avrupa’ya uçabileceksiniz” dedi.

İstanbul’un Anadolu yakasının 4,5 milyon olan nüfusunun bazı çevre illerle birlikte 5,6 milyonluk bir kitleye ulaştığını anlatan Sivrikaya, bu yıl itibarıyla 1 milyon olan yolcu kapasitesini 2010’da 1.8 milyon kişiye çıkarmayı hedeflediklerini belirtti. Bu oranın yüzde 80’lik bir artış olduğunu anlatan Sivrikaya, şöyle devam etti: Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan daha uygun dış hat uçuş yapabilme olanakları ile birlikte Miles&Smiles üyelerine ücretsiz otopark hizmetleri ve Atatürk Havalimanı ile karşılaştırıldığında daha düşük bağlantı süreleri gibi fırsatları yolcularımıza sunacağız. Ayrıca, Business Class servisi sunacak tek hava yolu şirketi olarak da Sabiha Gökçen Havalimanı’nı kullanan yolcularımıza hizmet vereceğiz.

Türk Hava Yolları’nın yurtiçinde 6 noktaya uçtuğunu hatırlatan Sivrikaya, 9 Kasım’da Adana’ya da uçuş başlatacaklarını, bunun Anadolu yakasında yolcu trafiğinin gelişmesi için çok önemli olduğunu söyledi. Sivrikaya, uçuşların başladığı sırada kampanya kapsamında bazı promosyonların da yapılacağını, ilk gelen 30 yolcunun tek yönde her şey dahil 84 euroya uçuş yapabileceğini dile getirdi. Sivrikaya ayrıca, yolcuların Sabiha Gökçen üzerinden 20 euro fark ödeyerek iç hat seferlerine devam edilebileceği kaydetti. Miles&Smiles üyelerinin Atatürk Havalimanından 7 güne kadar ücretsiz park imkanı alabileceğini ve CIP salonlarını ücret farkı olmadan kullanabileceklerini sözlerine ekledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Atatürk Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Orhan Sivrikaya, Sabiha Gökçen, Sabiha Gökçen Havalimanı, Sabiha Gökçen Yer Hizmetleri, Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları Bilet, Türk Hava Yolları Uçuşları,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları