Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sabiha Gökçen’den 2018’in ilk iki ayında rekor yolcu

07 Mart, 2018 | 11:57

Sabiha Gökçenden 2018in ilk iki ayında rekor yolcu

İstanbul’un ikinci büyük havaalanı olan Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, 2018’in ilk iki ayında hızlı giriş yaparak rekor sayıda yolcu çekti. 2017 senesini % 6’lık yolcu artışıyla tamamlayan Sabiha Gökçen Havalimanı, 2018 yılına da rekor seviyede yolcuyla girdi.

İstanbul’un ikinci büyük havaalanı olan Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, yılın ilk iki ayına hızlı giriş yaparak rekor sayıda yolcu çekti. 2017 senesini % 6’lık yolcu artışıyla tamamlayan Sabiha Gökçen Havalimanı, 2018 yılına da rekor seviyede yolcuyla girdi.

İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan Sabiha Gökçen HPavalimanı, bu yılın Ocak ve Şubat ayında 5 milyon 70 bin yolcuyu ağırlarken, yolcu artışı % 21 olarak gerçekleşti.

Türkiye’nin yolcu trafiğine sahip ikinci havaalanı İstanbul Sabiha Gökçen, 2018 senesinde rekor bir yolcu artışıyla giriş yaptı. Geçtiğimiz yıl 31.3 milyon yolcuyu ağırlayan ve % 6 yolcu artışı elde eden Sabiha Gökçen, bu senenin Ocak – Şubat aylarında geçen yıla nazaran yüzde 21 oranında yolcu artışı elde etti.

Bu dönemde Sabiha Gökçen’i kullanan yolcu sayısı ise 5 milyon 70 bin 260 oldu. 2018’in ilk iki ayında 1.6 milyon dış hat yolcusu uçuş gerçekleştirdi. Havalimanındaki dış hat yolcu artışı yüzde 19 oldu. İç hat yolcu sayısı ise 3.4 milyon olarak gerçekleşirken, artış yüzde 21’e yükseldi.

Bu arada yalnızca Şubat ayında uçan yolcu sayısı ise 2 milyon 379 bin 238 olarak belirlendi. Yolcu sayısı geçen yılın Şubat ayına oranla % 16 artış gösterdi. Bu dönemde dış ve iç hat yolcuları da 2017’nin aynı ayına oranla yüzde 16’lık artışta bulundu.

Göral: Bu yılki hedeflerimiz için daha da umutlandırdı

Bu yılın ilk iki aylık yolcu rakamları konusunda açıklamalarda bulunan Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı işletmecisi İSG’nin CEO’su Ersel Göral, % 21’lik yolcu artışına dikkat çekerek, “Geçen seneyi % 6’lık bir büyüme ile kapattıktan sonra odaklanmamızı 2018 yılına çevirdik. Ocak’tan sonra Şubat ayında da çift haneli yolcu artışı, bu yılki hedeflerimiz için bizi daha da umutlandırdı. Bizi tercih eden tüm misafirlerimize ve değerli ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İSG’nin CEO’su Ersel Göral, Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, Sabiha Gökçen'den rekor yolcu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları