Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sabiha Gökçen’de “Open Gate” uygulaması başladı

05 Mart, 2012 | 14:12

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanında dün başlayan ”Open Gate” uygulaması ile yolcular, pasaport kontrolünden hemen sonra, konulan 11 adet detektörlü kapı ve x-ray’dan geçecek.

Konuya ilişkin açıklamaya göre, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde güvenlik uygulamaları değişti. 12 Ocak 2012’de başlayan ”Open Gate” çalışmaları, 4 Mart Pazar günü tamamlanarak yeni uygulamaya geçildi.

Yolcular, yeni uygulamayla birlikte, dış hatlar terminal girişlerinde yer alan detektörlü kapı ile x-ray’dan geçtikten sonra biniş işlemlerini uçtukları hava yolu bankosunda gerçekleştiriyor. Bagajlarını vererek biniş kartını alan yolcular, pasaport bankolarından hemen sonra olan detektörlü kapıların birinden geçiş yapıyor. Yolcular, pasaport bankolarının hemen yanındaki detektörlü kapıların bulunduğu yere konulacak x-ray’dan da bagajlarını geçirebiliyor.

İstanbul aktarmalı olarak başka ülkeye uçuş yapacak olan transit yolcular da, gidiş katı arındırılmış salona girmek için detektörlü kapı ile x-ray’dan geçecek. Yeni uygulamayla birlikte yolcular, uçak kalkış anına kadar olan zamanı diledikleri yerde alışveriş yaparak, dinlenerek, yemek yiyerek geçirebilecek.

Söz konusu uygulama ile yolcuların daha rahat bir ortamda uçaklarına binmelerini sağlamak ve hava yolu şirketlerinin ani uçak kapı değişikliğinde yolcuların sorun yaşamasını engellemek amaçlanıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Open Gate, Open Gate uygulaması, Sabiha Gökçen, Sabiha Gökçen Havalimanı, Sabiha Gökçen Open Gate, Sabiha Gökçen pasaport,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları