Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yolcu sayısı yüzde 12 artış gösterdi

10 Temmuz, 2018 | 13:06

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda yolcu sayısını yüzde 12 artış gösterdi

İstanbul’un Anadolu Yakası’nda hizmet veren ve Türkiye’nin en büyük ikinci havalimanı olan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, 2018 yılının ilk 6 ayında yolcu sayısını geçen seneye göre % 12 oranında artırarak, toplam 16.2 milyon kişiye ulaştı.

Türkiye’nin en büyük ikinci havalimanı olan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, 2018’in ilk 6 ayında yolcu sayısını geçen seneye göre % 12 oranında artırarak, toplam 16.2 milyon kişiye ulaştı.

Yalnızca Türkiye’de değil, bugüne kadar elde ettiği yolcu artış oranlarıyla yurt dışında da birçok başarı elde eden ve yolcu sayısı açısından ülkemizin en büyük ikinci, Avrupa’nın ise 13. havalimanı durumunda olan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, 2018’in ilk 6 ayda çift haneli büyüme rakamına ulaşmasını bildi.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yolcu sayısını yüzde 12 artış gösterdi

2017 yılının Ocak – Haziran döneminde 14.4 milyon yolcunun geçiş yaptığı İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan bu senenin aynı döneminde 16.2 milyon yolcuya ulaşıldı. Buna göre ilk 6 ayda yolcu artışı % 12 oldu.

Bu yılın ilk 6 ayında dış hat yolcu sayısı geçen yıla göre % 13 artışla 5.2 milyon olurken, iç hat yolcu sayısı da % 12 oranında artarak 11 milyona seviyesine ulaştı. Aynı dönemde havalimanından iniş ve kalkış yapan uçak sayısı ise % 7 oranında artarak, 106.631 oldu.

Bu arada sadece Haziran ayında ise Sabiha Gökçen’i toplam 2.8 milyon yolcu tercih etti. Haziran’da yolcu artışı geçtiğimiz seneye göre yüzde 9 oldu. Bu artış yine sadece Haziran ayında dış hat yolcularında yüzde 12, iç hatlarda ise yüzde 8 oldu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İstanbul, Sabiha Gökçen Havalimanı, Yolcu Sayısı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları