Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ryanair İki Binden Fazla Uçuş İptali Yapacak

18 Eylül, 2017 | 14:48

Ryanair Uçuş İptalleri

Avrupa´nın ünlü “ucuzcu” havayolları şirketi Ryanair önümüzdeki altı haftada binlerce uçuşunu iptal etmeyi planlıyor. Amaç, uçaklarının daha dakik olarak uçmalarını sağlamak.

 

İsviçre´de yayınlanan „Handelszeitung“ gazetesinin haberine göre Ryanair, uçaklarının daha dakik bir şekilde havalanıp varmalarını sağlamak için müşterilerinin tepkisini çekecek olan ilginç bir yöntem seçtiğini bildirdi: Ryanair, önümüzdeki altı haftalık dönemde 2,100 uçuş iptal edecek. Bu rakam, her günde 40 ile 50 uçuşların iptal edileceği anlamına geliyor.

Oldukça büyük bir sayı gibi gelen bu rakam, Ryanair´in toplam uçuşlarının ancak yüzde ikisine tekabül ediyor. Ryanair bu alışılmadık hareketle Kasım ayında başlayan kış programından önce uçuşlarındaki dakikliği daha iyi bir seviyeye çekmeye çalışacak.

Ryanair sözcüsü Robin Kiely bu konuda uçuşların iptali ile „uçuş planlarımızın sağlamlığını iyileştirerek dakikliğimizi yüzde 90 seviyesine çekebileceğiz“ diye konuştu.

Ryanair´in ekonomik durumu şu anda oldukça iyi sayılır. Ryanair, Nisan´dan başlayarak Haziran sonuna kadar devam eden yılın ikinci çeyreğini 397 milyon Euro´luk net kar ile bitirmeyi başardı.

Kaynak; 1

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avrupa, Ryanair, Uçuş İptali,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları