Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ryanair, Britanya – Avrupa Uçuşlarını Durdurabilir

09 Ağustos, 2017 | 15:09

Ryanair Brexit

Ryanair CEO’su Michael O’Leary, Brexit sonrası dönemi kapsayan bir havacılık anlaşmasına varılmaması halinde, şirketin Birleşik Krallık ile Avrupa Birliği ülkeleri arasında gerçekleştirdiği uçuşları gelecek Ekim ayında durduracağı bilgisini doğruladı.

Brexit’in artçı sarsıntıları, Birleşik Krallık ile Avrupa Birliği arasındaki ilişkileri olumsuz yönde etkilemeyi sürdürüyor ve ortaya çıkan en son kriz, Avrupa çapındaki ticari havacılık faaliyetlerini kapsıyor. İrlanda merkezli havayolu şirketi Ryanair’in CEO’su Michael O’Leary, birkaç gün önce gazetecilere verdiği demeçte, Birleşik Krallık ve Avrupa Birliği yetkilileri arasındaki görüşmelere geçen ay başlanmasından bu yana kaydadeğer hiçbir sonuç alınamadığı kanısını taşıdığını belirtti ve endişelerini paylaştı: “Korkarım, herhangi bir anlaşmaya varılmaması halinde, müşterilerin 2019 yazında yapacakları tatilleri berbat olacak.”

Birleşik Krallık, Avrupa Birliği ve Avrupalı havayolu şirketleri arasındaki işbirliğini detaylı bir biçimde anlatırken O’Leary, aralarında Air France-KLM ve Lufthansa’nın da bulunduğu büyük Avrupalı havayolu şirketleri arasında dolaşan, sızdırılmış bir brifing belgesi gördüğünü ileri sürdü. Belgenin içeriğinin, kendisini, diğer havayolu şirketlerinin İngiliz havayolu şirketleriyle “uğraşmak” konusunda kararlı olduklarına ikna ettiğini söyleyen O’Leary, açıklamalarını şu sözlerle tamamladı: “2018 Noel’inden önce bir anlaşmanın gerçekleşmesi pek mümkün görünmüyor, çünkü bir anlaşmaya varılmaması Avrupalıların çıkarına olacaktır… ve Birleşik Krallık’ta sektör karmaşaya düşmüş olacak.”

 

Kaynak; 1

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avrupa, Brexit, Britanya, Ryanair,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları