Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

“Rüzgarın adası” Mykonos hakkında 10 bilgi

18 Mayıs, 2017 | 15:04
Mykonos

Mykonos

“Rüzgarın Adası” olarak bilinen Mykonos, Yunanistan’ın en popüler adası olarak öne çıkıyor.

Turkuaz suları ve renkli pencere pervazlarına sahip beyaz karakteristik binaları ile de meşhur Mykonos hakkında 10 bilgi;

1 – Mykonos’daki nüfus yıl boyunca büyük farklılıklar gösteriyor. 4 bini yabancı 15 bin kişi adada daimi olarak ikamet ederken yaz aylarında ise nüfus 50 bini geçiyor.

2. Mykonos isminin, Apollo’nun torunu Mykons’tan geldiği sanılıyor. Mitolojide olduğu kadar Hristiyan dünyasında da önemli bir yere sahip olan adada 300’den fazla kilise bulunuyor.

3. Mykonos adası, Zeus ve Titanlar arasındaki savaşa sahne olan yer olarak da biliniyor.

4. Günümüzde pek çok ünlü Mykonos’u ziyaret ediyor ancak 1930’ların ünlü sanatçıları, politikacıları ve zengin Avrupalılar da Mykonos’ta tatil yapıyordu. Antik çağlarda ise Mykonos fakir bir ada olarak kabul edildi.

5. Bununla birlikte, İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra 50’li yıllarda turizm, Mykonos’un ana gelir kaynağı oldu. Adanın ekonomisi büyük oranda turkuaz rengi denize güveniyor.

6. Mykonos’daki otellerde 70 euroya oda bulmak mümkün. Ancak otelin lüksüne göre bu fiyat 500 euroyu bile geçebiliyor. Adada son dönemde özel villa kiralama da yaygın bir konaklama alternatifi haline geldi.

7. Adanın simgesel yeldeğirmenleri en çok 16. yüzyılda Venedikliler tarafından inşa edilmiş ve adada 16 tane var.

8. Mykonos’ta popüler bir trend, gece ve gündüz bir sahil barında dans etmek. Adada partiler değişmeyen bir eğlence.

9. Mykonos, dünyada LGBT dostu bir ada olarak da ün yapmış durumda.

10. Adada dünyanın en güzel kumsalları yer alırken yılın en az 300 günü güneşli geçiyor. Bu arada Mykonos nefes kesici günbatımı ile de tanınıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
lgbt, Mykonos, Mykonos Adası, Mykonos Turu, Yunan Adaları,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları