Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rusya’ya turist vizesi ile gidip, iş görüşmesi yapanlara ceza geliyor

07 Şubat, 2018 | 13:30

Rusya vize rejimini daha da sıkılaştırmaya hazırlanıyor. Rusya, turist vizesi ile ülkeye giren, ancak iş görüşmeleri yapanlara 4 bin ile 500 bin ruble arasında para cezası vermeye hazırlanıyor.

Rusya vize rejimini daha da sıkılaştırmaya hazırlanıyor. Rusya, turist vizesi ile ülkeye giren, ancak iş görüşmeleri yapanlara 4 bin ile 500 bin ruble arasında para cezası vermeye hazırlanıyor.

TürkRus’ın haberine göre komşumuz Rusya, ülkeye gelenlerin üzerindeki denetimi daha da sıkılaştıran eylemlere hazırlanıyor.

Rusya’dan iş görüşmesi yapanlara ceza!

Turist vizesi ile Rusya’ya giriş yapıp iş görüşmesinde bulunan kişilere 4 bin ile 500 bin ruble arasında ceza kesilecek.

Türkiye’nin Rusya’dan vizesiz rejime geri dönmesini beklediği şu günlerde Rusya’nın uyguladığı vize rejimini daha da sıkılaştırması sıkıntılara neden olacak.

Rusya’ya turist olarak davet edenlere de ceza

Şirket ve şahıslar da davetiye ile vize almalarına aracılık ettikleri yabancı vatandaşların misafirlikleri esnasında amaçlarının dışına çıkıp çıkmadığını kontrol etmekle yükümlü olacak.

Ülkeye gelen yabancıların amaçları dışında bulunmalarının tespit edilmesi durumunda gerçek kişilere 4 bin, tüzel kişilere 500 bin rubleye kadar para cezaları verilecek.

Rusya hükümetinin, vize için davetiye gönderen tarafların alması her türlü gereken önlemi almalarına dair liste hazırlayacağı öğrenildi.

Rusya’ya turist olarak gelenler 136 bin ihlalde bulundu

Mevcut yasalarda davetiye gönderen tarafın sorumluluğu bulunmamakta. Sorumluluk sadece ülkeye gelen yabancı ülke vatandaşına ait bulunmakta.

Ülkede yayın yapan İzvestiya gazetesine göre, İçişleri Bakanlığı verileri kaynak gösterilerek yabancı ülke vatandaşlarının 2017’de 136 bin ihlalde bulunduğunu paylaştı.

İzvestiya gazetesi ayrıca Rusya Dışişleri Bakanlığı, FSB ve Başkanlık İdaresi’nin taslak üzerinde halen anlaştığını, komisyonun onaylaması durumunda bu teklifin Duma’ya sunulacağı aktarıldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Duma, Rusya, Rusya hükümeti, Rusya turist vizesi, Turist vizesi ile iş görüşmesine ceza, Türkiye Rusya, TürkRus,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları