Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rusya’nın en büyük tur operatörleri, 2019 planlamalarını masaya yatırdı

20 Eylül, 2018 | 13:51

Rusya'nın en büyük tur operatörleri, 2019 planlamalarını masaya yatırdı

Rusya’nın en büyük tur operatörleri, 2019 planlamalarını masaya yatırdı. 2018 sezonunda Türkiye’ye dönük yüksek koltuk planlaması yapan Rus tur operatörleri, değişik nedenlerden dolayı beklentiler gerçekleşmeyince, planlanan çok sayıda charter uçuşunu iptal etmek zorunda kaldı.

2018 sezonunda Türkiye’ye dönük yüksek koltuk planlaması yapan Rus tur operatörleri, değişik nedenlerden dolayı beklentiler gerçekleşmeyince, planlanan çok sayıda charter uçuşunu iptal etmek zorunda kaldı. Talebin, piyasaya sunulan koltuk arzının altında kalması, Rus tur operatörlerini ortak adım atmaya teşvik etti.

Zorunlu koşullar adım atmaya itti!

Bu nedenle bir araya gelen Rus tur operatörleri, talebin üzerindeki arzın herkese zarar verdiği ve para kaybettirdiği konusunda uzlaştı. Ayrıca, TurizmGüncel’in haberine göre, devletin verdiği uçak desteklerinin azalması ve Rusya ekonomisinde yaşanan gelişmeler böyle bir adım atmayı zorunlu hale getirdi.

2019’da Rusya’da Türkiye’ye dönük bir büyüme planlanmıyor

Tur operatörleri, toplantıda 2018’de Türkiye’ye planladıkları yüksek kapasiteyi önümüzdeki yıl için planlamama kararı aldı. 2018 sezonundaki küçülme neticesinde herkesin kapasitesinin aşağı-yukarı belli olduğunu belirten operatörler, “2018 sezonu nasıl bitirildi ise 2019 yılını da o şekilde planlama” kararı aldı.

Yapılan değerlendirmelere göre, önümüzdeki yıl Rusya’da Türkiye destinasyonuna dönük bir büyüme planlanmıyor. Hatta planların bu yılın biraz altında kalabileceği de öngörülüyor.

Ancak talep artarsa

Şu anda böyle bir beklenti olmasa da, talepte bir büyüme olursa bu durum planlamalara yansıyacak. Ancak şu anki verili koşullar, büyümeden ziyade kapasitelerin bu yıl gerçekleşen rakamlarla sabit kalması veya bir miktar küçülmesi yönünde.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Rus Tur Operatörleri, Rusya, Rusya 2019 planlaması, Türkiye destinasyonu, Türkiye turizm,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları