Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rusya’dan vize konusunda açıklama geldi!

12 Nisan, 2018 | 17:24

Rusyadan vize açıklaması

Rusya’nın Türkiye Büyükelçisi Aleksey Yerhov’dan vize konusunda bir açıklama geldi. Büyükelçi Aleksey Yerhov, Rusya’nın öncelikle TIR şoförleri ve büyük şirketlerin temsilcileri olmak üzere, belirli kategorilerdeki Türk vatandaşları için vize rejiminin serbestleştirilmesine dair adımları görüşmeye hazır olduklarını ifade etti.

Rusya’nın Türkiye Büyükelçisi Aleksey Yerhov’dan vize konusunda bir açıklama geldi. Büyükelçi Yerhov, Rusya’nın öncelikle TIR şoförleri ve büyük şirketlerin temsilcileri olmak üzere, belirli kategorilerdeki Türk vatandaşları için vize rejiminin serbestleştirilmesine dair adımları görüşmeye hazır olduklarını ifade etti.

Büyükelçi Aleksey Yerhov, Sputnik’e “İlişkilerimizin başarılı şekilde gelişmesi vize alanında da kullanılabilecek olumlu imkanlar yaratıyor. Rusya tarafı özellikle de vizenin en çok gerekli olduğu kişiler de dahil, belirli kategorilerdeki Türk vatandaşları için vize rejiminin serbestleştirilmesine yönelik tedbirleri görüşmeye hazır. Burada söz konusu öncelikle TIR şoförleri ve ülkemizi sıklıkla ziyaret eden büyük işletmelerin temsilcileri” yorumunda bulundu.

Türkiye’ye vize serbestisi 2015 yılında kaldırmıştı

Rusya’nın hizmet pasaportu hamillerine vize serbestisi getirilmesi için en yakın zamanda anlaşmaya varmaya hazır olduğunu belirten büyükelçi Yerhov, “Belki de ileride iki ülkenin yurttaşlarının ziyaretlerine yönelik 2010 tarihli hükümetlerarası anlaşmaya dönülmesinin konuşulması için koşullar oluşur” ifadelerini kullandı.

Rus hükümeti, Türkiye’ye vize serbestisini 2015 yılında kaldırmıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hizmet pasaportu, Rus hükümeti, Rusya Büyükelçisi Aleksey Yerhov, Rusya’dan vize açıklaması, Vize serbestisi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları