Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rusya’dan Türkiye için e-vize sistemine geçme kararı!

11 Aralık, 2018 | 18:00

Rusya'dan Türkiye için e-vize sistemine geçme kararı!

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Türkiye’nin de içinde bulunduğu vize serbestisi görüşmesi yaptıkları ülkeler için e-vize uygulamasına başlanabileceğini açıkladı.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya Federasyonu Başkanlar Konseyi’nde yaptığı konuşmada, “Ülkemizde teknolojik gelişimlere bağlı olarak Moskova ve St. Petersburg şehirlerinde bazı ülke vatandaşlarına e-vize uygulamasının başlatılması ile ilgili çalışma yapılıyor.

Rusya’dan, Türkiye için e-vize sistemine geçme kararı

Yapılan çalışma sonucunda e-vize sistemiyle basitleştirilmiş vize uygulaması gerçekleşmiş olacak. Umuyorum ki turizm endüstrisinin aktif bir şekilde gelişmesine yardımcı olacaktır” açıklamasında bulundu.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Rusya Turları sizi bekliyor

Rusya’nın vize serbestisi görüşmesi yaptığı ülkeler arasında bulunan Türkiye’nin yanı sıra Umman, Suudi Arabistan, Singapur, Tunus, Japonya, Cezayir, Bahreyn, Brunei, Hindistan, İran, Katar, Çin, Kuzey Kore, Kuveyt, Fas, Meksika ve Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşları e-vize uygulamasına geçildiği takdirde internet üzerinden vize başvurusu yapabilecek.

Başvurusu kabul edilen kişilerin vizeleri 4 gün içinde onaylandıktan sonra Moskova ve St. Petersburg’ta bulunan havaalanlarında pasaportlara işlenecek.

2017 başlarında Rusya Devlet Duması’nda yapılan oylamayla e-vize uygulamasına geçiş kabul edilmişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
E-vize uygulaması, Rusya, Rusya Dışişleri Bakanı, Rusya e-vize, Sergey Lavrov, Türkiye Vize, Vize serbestisi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları