Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rusya’dan Dünya Kupası için hava sahası kısıtlaması geldi!

21 Mayıs, 2018 | 14:05

Rusya'dan Dünya Kupası için hava sahası kısıtlaması geldi!

Rusya Federasyonu, 14 Haziran’da başlayacak olan FIFA 2018 Dünya Kupası’nın oynanacağı şehirlerde insansız hava araçları için hava sahası kısıtlaması getirdi.

Rusya Federasyonu, 14 Haziran’da başlayacak olan FIFA 2018 Dünya Kupası’nın oynanacağı şehirlerde insansız hava araçları için hava sahası kısıtlaması getirdi.

Her ne kadar 14 Haziran’da başlayacak olsa da Dünya Kupası için 1 Haziran – 17 Temmuz tarihleri ​​arasında kısıtlanacak hava sahası kullanımları, turnuvanın bitimi sonrası normal şekiline dönecek.

Rusya’nın 11 şehrinde 12 ayrı stadyumunda gerçekleşecek olan Rusya 2018 Dünya Kupası nedeniyle Rusya Federal Hava Ulaşım Ajansı Rosaviatsia maçların oynanacağı şehirlerde insansız araçlar için hava sahası kullanımlarına kısıtlama getirilmesi kararı aldı.

Rusya’dan Dünya Kupası için hava sahası kısıtlaması

Rusya’da düzenlenecek olan FIFA 2018 Dünya Kupası süresince, geliştirilmiş güvenlik etkinlikleri nedeni ile alınan kararlardan dolayı yapılacak kısıtlamalar 1 Haziran 2018 Cuma günü başlayıp 17 Temmuz 2018 Salı günü tamamlanacak.

Turnuvanın bitiminden sonra insansız araçlar için tüm hava sahası alanları uçuşlarına devam edecek.

Kısıtlama yapılacak tarihler süresince insansız araç kullanıcıları dahil olmak üzere, Rusya Federal Hava Ulaşım Ajansı Rosaviatsia’nın internet sitesinde belirtilen kurallar çerçevesinde izin almaları gerekecek.

Kısıtlama  1 Haziran – 17 Temmuz tarihleri arasında

Ulaştırma Bakanlığı’nın resmi internet sitesindeki açıklamada, FIFA 2018 Dünya Kupası etkinliği süresince geliştirilen güvenlik önlemleri çerçevesinde 1 Haziran – 17 Temmuz 2018 tarihleri arasında rekreasyon üsleri ve eğitim sahalarında uçuşlar kısıtlı olarak devam edeceği bildirildi.

Turnuvanın oynanacağı hava sahalarında mutlaka uçuş yapılması gerektiği durumlarda ise kurumlar Rosaviatsia’nın resmi internet sitesinde bulunan kurallar gereği izin almaları gerektiğinin altı çizildi.

Her 4 yılda bir yapılan ve bu sene Rusya’da oynanacak olan FIFA 2018 Dünya Kupası, 14 Haziran’da başlayıp, 15 Temmuz 2018’de oynanacak final maçıyla sona erecek.

Dünya Kupası maçları, Rusya’nın başkenti Moskova ile birlikte, Kaliningrad, St. Petersburg, Volgograd, Kazan, Nizhny Novgorod, Samara, Saransk, Rostov-on-Don, Yekaterinburg ve Sochi şehirlerinde oynanacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
FIFA 2018 Dünya Kupası, Kaliningrad, Kazan, Moskova, Nizhny Novgorod, Rosaviatsia, Rostov-on-Don, Rusya 2018, Rusya Federal Hava Ulaşım Ajansı, Samara, Saransk, sochi, St. Petersburg, Volgograd, Yekaterinburg,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları