Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rusya’dan bazı kategorilerde Türk vatandaşlarına vize kolaylığı!

11 Eylül, 2018 | 17:35

Rusya'dan bazı kategorilerde Türk vatandaşlarına vize kolaylığı!

Rusya, turist sayısını artırmak için, Türk vatandaşlarının bazı kategorilerde vize alımını kolaylaştırma adımı attı.

Uzun bir süredir sıkıntılar yaşadığımız Rusya ile yeniden yoluna giren vize konusunda adımlar atılmaya devam ediyor. Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm), Rusya’ya turizm akışının artıracağı için Türk vatandaşlarının bazı kategorileri için vize rejiminin kolaylaştırılmasını onayladığını açıkladı.

Rusya’dan bazı kategorilerde Türk vatandaşlarına vize kolaylığı

Rosturizm Başkanı Oleg Safonov konu ile ilgili Doğu Ekonomi Forumu’nda yaptığı açıklamada, vize prosedürlerinin kolaylaştırılmasına yönelik önemli adımlar attıklarını belirterek, “Biz vize prosedürlerinin kolaylaştırılmasına yönelik her türlü önlemi onaylıyoruz. Tecrübelerimizin gösterdiği kadarıyla, bu her zaman ülkemizde turizm akışının artması neden oluyor. Hem de bu artış aniden yüzde 25-30 düzeyinde oluyor” şeklinde konuştu.

Rosturizm Başkanı Safonov, bu tür kararların Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından ulusal güvenlik gerekliliklerinden yola çıkarak alınması gerektiğini ifade ederek, “İlgili bakanlıkların aldığı kararlar hakkında tahminlerde bulunamayız, fakat belirli bir çalışma Türk partnerleri ile de dahil olmak üzere aktif olarak yürütülüyor” yorumunda bulundu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Doğu Ekonomi Forumu, Rosturizm Başkanı Oleg Safonov, Rusya Dışişleri Bakanlığı, Rusya Federal Turizm Ajansı, Türkiye Vize, Vize kolaylığı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları