Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rusya’daki Kızıl camii restore ediliyor

17 Temmuz, 2013 | 13:23

Rusya'daki Kızıl camii restore ediliyor Rusya’nın Batı Sibirya bölgesindeki Tomsk şehrinde bulunan 100 yıllık  Kızıl camii restore ediliyor.

Gündem Rusya’nın haberine göre,tarihi Tomsk şehrinde geçmiş asırda yapılan Kızıl Camii restore edilerek yıl sonuna doğru kapılarını ibadete açacak.

Kızıl Camii yerli Müslüman halk tarafından 100 yıl önce yapılmış, Bolşevikler döneminde birkaç yıl içinde ibadete kapatılmıştı.

Çeçenistan Devlet Başkanı Ramazan Kadirov’un desteği ile restore edilen Kızıl Camii, eski görüntüsü bozulmadan modernize edilecek.

Tavan yapısı ile kubbe de eklenecek camii, tadilatının tamamlanmasının ardından kapılarını yeniden ibadete açacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çeçenistan Devlet Başkanı Ramazan Kadirov, Kızıl camii, restore, Rusya, rusya haberleri, Rusya Kızıl camii, Rusya Kızıl camii restorasyon, Tomsk, Tomsk şehri,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları