Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rusya’daki Dünya Kupası’nda turistler 1.5 milyar dolar bıraktı

18 Temmuz, 2018 | 12:32

Rusya'daki Dünya Kupası'nda turistler 1.5 milyar dolar bıraktı

Rusya’daki Dünya Kupası’nda turistler 1.5 milyar dolar bıraktı. Bir ay süren ve Fransa’nın finalde Hırvatistan’ı mağlup edip şampiyonluğa ulaştığı 2018 Dünya Kupası’nın yapıldığı Rusya’daki maçları izlemeye gelen taraftarlar ülkeye büyük katkı sağladı.

Bir ay süren ve Fransa’nın finalde Hırvatistan’ı mağlup edip şampiyonluğa ulaştığı 2018 Dünya Kupası’nın yapıldığı Rusya’daki maçları izlemeye gelen taraftarlar ülkeye büyük katkı yaptı.

Rusya’daki Dünya Kupası’nda turistler 1.5 milyar dolar bıraktı

Rus Sberbank tarafından yapılan araştırmaya göre, 2018 FİFA Dünya Kupası boyunca Rusya’da 1,5 milyar dolar harcadı.

Geçtiğimiz sene aynı dönemde yine Rusya’da düzenlenen 2017 FIFA Konfederasyonlar Kupası boyunca ise yabancılar yaklaşık 700 milyon dolar harcarken, şampiyona boyunca yabancıların en popüler ziyaret noktası olan Moskova’daki Nikolskaya Caddesi’nde iş yerlerinin gelirleri şampiyona öncesine kıyasla yaklaşık üç buçuk kat artarak 4 milyon dolara ulaştığı bildirildi.

Yapılan araştırmada yabancıların söz konusu olan dönemde satın aldıkları biletler ve otel harcamaları yer almadı.

2018 FIFA Dünya Kupası’na ev sahipliği yapan Moskova, St. Petersburg, Soçi, Yekaterinburg, Saransk, Rostov, Kazan, Kaliningrad, Samara, Volgagrad ve Nijniy Novgorod şehirlerini ziyaret eden yabancı turist sayısında % 15’lik ve yerli turist sayısında ise yüzde 20 ila 25’lik artış yaşandığı tahmin edilmekte.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2018 Dünya Kupası, Kaliningrad, Kazan, Moskova, Nijniy Novgorod, Rostov, Rusya, Samara, Saransk, Soçi, St. Petersburg, Volgagrad, Yekaterinburg,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları