Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rusya’da Türk turizm şirketi iflas etti

29 Nisan, 2009 | 13:04

Rusya’da faaliyet gösteren “Avatur” adlı Türk turizm şirketinin iflas etmesi nedeniyle en az 2 bin kişinin mağdur olduğu bildirildi.  
  
Rus RBC Daily gazetesinde yayımlanan haberde, Avatur şirketinin iflasıyla ilgili açıklamasını internet sayfasında yayımladığını belirtilerek, “Şirketin sayfasında tur alan müşterilerin sigorta şirketine başvurarak 600 ve 2 bin dolar arasında değişen tur paralarını geri alabileceği kaydedildi.

Rusya Turizm Operatörleri Birliği tarafından yapılan açıklamada da, Avatur’un iflasından önce turistlerden yaklaşık 1,5 milyon dolar nakit topladığı belirtildi.

Avatur’un internet sitesinde de yayımladığı açıklamasında, Türkiye’deki ortağı “Adalı Turizm” şirketi yüzünden iflas ettikleri suçlamasında bulunarak, 28 nisana kadar Türkiye’ye giden tüm müşterilerin tatillerinin son gününe kadar kalabilecekleri, henüz uçmayanların da sigorta şirketine başvurmaları tavsiye edildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avatur, RBC Daily, Rusya, Rusya Turizm Operatörleri Birliği, Sektörel Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları