Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rusya’da turizmciler yeni yasa teklifine tepki gösteriyor!

28 Temmuz, 2018 | 14:09

Rusya'da turizmciler yeni yasa teklifine tepki gösteriyor!

Rusya’da turizmciler yeni yasa teklifine tepki gösteriyor. Rus turizmciler vize merkezleriyle ilgili yasada değişikliği öngören tasarıya tepkili.

Rus turizm camiası, Rusya Parlamentosu’nun alt kanadı Duma’da görüşülecek yeni bir teklifi tartışmaya başladı. Rusya’ya giriş ve ülkeden çıkışı düzenleyen mevcut yasada değişiklik yapılmasını öngören tasarı nedeniyle vize merkezleri kapanma tehlikesiyle karşı karşıya.

Rusya’da turizmciler yeni yasa teklifine tepki gösteriyor

Tasarının sıkı kurallar getirdiğini söyleyen Rusya Tur Endüstrisi Birliği Başkanı İrina Tyurina, mevcut vize merkezlerinden hiçbirinin bu kurallara ayak uyduramayacağını, bu nedenle de merkezlerin kapanmak zorunda kalacaklarının altını çizdi.

Akreditasyon almak son derece zorlaşacak

Tasarının yasalaşması halende vize merkezlerinin Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan akreditasyon alması zorunlu hale gelecek. İrina Tyurina, İnterfaks’a yaptığı açıklamada akreditasyon almanın son derece zorlaştırılacağını belirtti.

Eğer tasarı yasallaşırsa, akreditasyon almak isteyen bir merkez en az 20 Rus şehrinde şube açmak zorunda kalacak.

Ayrıca merkezler şahsi bilgilerin korunması için bazı teknik araçlar ve sertifikalar almaya mecbur kalacak. Vize merkezlerindeki yabancı payı en fazla % 20 olabilecek. İrina Tyurina, yabancı elçiliklerin bu zorlu koşullara ayak uydurmaya çalışmak yerine basitçe vize merkezlerini kapatmayı tercih edeceğini düşünüyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Duma, İrina Tyurina, Rus turizmiciler, Rusya, Rusya Parlamentosu, Rusya Tur Endüstrisi Birliği, Yasa teklifi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları