Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rusya yabancı turist ile dolup taşıyor!

22 Aralık, 2017 | 18:27

Yabancı turist akınına uğrayan Rusya son 8 yılın zirvesinde. Rusya’da 2014 yılında yaşanan kriz sonrası rublenin değer kaybetmesi, yabancı misafirler için dünyanın en büyük ülkesini “ucuz destinasyon” haline getirince haliyle turist sayısında büyük patlama yaşanıyor.

Rusya’yı en çok ziyaret edenlerin başında ise 840 bin kişi ile komşu ülke Çinli turistler geliyor. Geçtiğimiz yıla oranla artış oranı yüzde 24 civarında. Çinli turistler komşularına vizesiz girme şansına sahipler.

Sıralamanın ikincisi ise 368 bin turist ile Almanlar geliyor. Amerika Birleşik Devletleri’nden Rusya’ya gelen sayısı ise 207 bin ile üçüncü sırada.

Rusya yabancı turist ile dolup taşıyor!

İlk üçü Güney Kore, İsrail, İtalya, Fransa, İspanya, İran ve Japonya takip ediyor. Türkiye ise Rusya`ya en çok turist gönderen 11. ülke durumunda. Türkiye, 2017’nin ilk yarısında Rusya`ya 34 bin ile en fazla turist gönderen 29`uncu ülke olarak kayıtlara girmişti.

Yetkililer, ülkedeki son dört yılda turist sayısının ilk kez artmasını rublenin istikrara kavuşmasına ve pazardaki turistik tekliflerin çeşitlenmiş olmasına bağlamakta.

WTS ayrıcalıkları ile Rusya’yı keşfedin…

Rusya’ya giden Türkler % 127 arttı!

Turizm sektörüne yönelik araştırmalar yapan Turstat Ajansı, bu yılın ilk yarısında Rusya`ya gelen turistlerle ilgili verileri masaya yatırmıştı. Bahsedilen dönemde Rusya`yı ziyaret eden Türk vatandaşlarının sayısında geçen senenin aynı dönemine % 127 artış kaydedilmişti.

Saint Petersburg

Turstat.com`da yer alan verilere göre, 1 Ocak ile 30 Haziran 2017 döneminde Rusya’ya en fazla Ukrayna (3,89 milyon), Kazakistan’dan (1,36 milyon) ve Çin (552 bin) vatandaşları giriş yaptı.

İlk altı aylık dönemde Rusya’ya turist vizesi ile giriş yapan yabancı turistler arasında en yüksek artış % 127 ile Türk vatandaşlarında oldu. Türkiye, bu dönemde komşuya en fazla turist (34 bin) gönderen 29’uncu ülke konumunda.

Bu yılın ilk üç aylık döneminde ülkemizden Rusya’ya 8 bin 100 kişi yolculuk yaptı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Amerika Birleşik Devletleri, Çin, Fransa, Güney Kore, İran, İspanya, İsrail, İtalya, Japonya, Kazakistan, Rusya, Türkiye, Turstat Ajansı, Ukrayna,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları