Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rusya vizesi ne zaman kalkıyor ?

03 Mart, 2011 | 19:17

Rusya vizesi ne zaman kalkıyor ?

Türk vatandaşları Rusya vizesinin ne zaman kalkacağını merak ediyor. Rusya vizesinin kalkmasıyla ilgili önemli adımlar atıldı.

TBMM gündemine 22 Şubat’ta alınan “Geri Kabul Anlaşması” önümüzdeki günlerde yasalaşacak.Anlaşmanın onaylanması ile birlikte, Trkiye ve Rusya arasında vizesiz dönem başlayacak. Böylelikle, yılda 3 milyon olan Rus turist sayısının en az 300 bin artması bekleniyor. Aynı şekilde Rusya vizesinin kaldırılmasıyla birlikte Türkiye ‘den Rusya ‘ya yapılan turistik ziyaretlerde artış yaşanması bekleniyor.

Rusya vizesi kalktığında Rusya ve Türkiye için 30 güne kadar olan turistik seyahatlerde vize istenmeyecek. Ancak 30 günlük vize süresini ihlal eden Ruslar yada Türkler için bazı uygulamalarda söz konusu.

Turizm sezonuna yetişmesi beklenen uygulama ile Rus turistlerin bu yıl Antalya kıyılarına akın etmesi bekleniyor. 2010’da Rus turist açısından 3 milyon hedefini aşan turizm sektörünün 2011 beklentileri hayli yüksek. Vizesiz geçişler özellikle Rusya’da yatırım ve ticaret yapan iş dünyasına da büyük kolaylıklar getirecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Geri Kabul Anlaşması, Rus turistler, Rusya, Rusya Turist, Rusya vizesi, Rusya vizesi kaldırıldı, Rusya vizesi Kalkıyor, Rusya vizesi kalktı, Rusya vizesi ne zaman kalkıyor, rusya vizesiz geçiş, Türkiye Rusya,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları