Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rusya vizesi kaldırıldı, Ruslar şarkı ile kutladı

19 Mart, 2011 | 14:12

Rusya vizesi kaldırıldı, Ruslar şarkı ile kutladı

Rusya’nın en popüler radyo kanalı ‘AvtoRadio’ Türkiye ile Rusya arasında vizelerin kaldırıldığı müjdesini Tarkan’ın ‘Şımarık’ şarkısının Rusça versiyonuyla duyurdu.

Canlı yayında Rusya ile Türkiye arasında vizelerin kalkmasını konu eden AvtorRadyo’nun Murzilki İnternational grubu bu önemli gelişmeyi şarkı ile kutlamak istediklerini belirtti. “Bildiğimiz kadarıyla Türkiye’nin en tanınan şarkıcısı Tarkan. O zaman onun parçalarını temel alalım ve size bir şarkı armağan edelim” diyen sunucular parçayı söylemeye başladı.

Şarkıda Kremlin’de görüşmelerin ardından liderlerin vizelerin kaldırılması kararını aldıkları belirtilerek hayal edilenin gerçekleştirildiği ifade edildi. Yazın yaklaştığını ve daha çok Rus turistin Türkiye’yi ziyaret edeceğinin vurgulandığı şarkıda, “Uçuşlar belki pahalı olacak, ama gideceğiz ve her Türkü muck muck” şeklinde nakarat yer aldı.

Parçada ayrıca Türkçe kelimeleri de kullanan sunucular “Günaydın! Nasılsın? Çok iyiyim!” şeklinde sözleri de dile getirdi.

Bu grup, ünlü sanatçıların müzikleriyle yapmış olukları komik şarkıları sayesinde Rusya’da popülerlik kazandı. Grup için şarkı sözlerini yazan Oleg Lomovoy, toplam 600 aşkın esere imza attı. AvtoRadio radyo istasyonunda “Murzilkki Live” programıyla ün kazanan grup Rusya’da birçok ödüle layık görüldü.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
AvtorRadyo, Oleg Lomovoy, Rusya, Rusya Türkiye Vize, Rusya Vize, Rusya vizesi, Rusya vizesi kaldırıldı, Rusya vizesi kalktı, rusya vizesi son durum,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
turan
21 Mart, 2011

rusya ile de vizelerin kalkması mükemmel oldu. inşallah öbür ülkeler ile de kalkar.saygılar.

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Mart 21st, 2011 at 16:10 turan mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları