Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rusya vizesi kaldırıldı

17 Nisan, 2011 | 02:25

Rusya Vizesi kaldırıldı

Rusya Vizesi kaldırıldı, Rusya ‘da vizesiz dönem başladı

Uzun zamandır gündemde olan Türkiye-Rusya arasındaki “Vize Muafiyeti” ve “Geri Kabul Anlaşması” bu gece 24.00 itibari ile uygulamaya kondu.

Rusya’dan Türkiye’ye gelenler, uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Vizelerin kalkması çok iyi oldu” şeklinde konuştular.

“Vize Muafiyeti Anlaşması” ve “Geri Kabul Anlaşması”nın uygulamaya konmasının ardından Rusya ile süreli ziyaretlerde vizeler karşılıklı olarak kaldırıldı. 1 ay süre ile Rus ve Türk vatandaşlar vizesiz ziyarette bulunabilecek.

Vizenin kaldırılmasının ardından Rusya’dan ilk uçak saat 01.05’de Atatürk Havalimanı’na indi. Türkiye’ye gelen Ruslar vizelerin kaldırılmasından sonra duydukları memnuniyeti dile getirdi.

İki ülkenin stratejik ortaklık perspektifinde ilerlemesini sağlayacak uygulama, toplam 100 milyar dolar ticaret hedefinin yakalanmasına katkı sağlayacak. Turizm sektöründe hummalı çalışmalara neden olan düzenleme, kısa süreli iş ziyaretleri ve fuar katılımları açısından da büyük kolaylıklar getirecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Geri Kabul Anlaşması, Rusya vizesi, Rusya vizesi kaldırıldı, Rusya vizesi kalktı, Rusya Vizesiz, Türkiye Rusya Vize, Vize Muafiyeti Anlaşması,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları