Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rusya, vize sorunu için somut bir öneri ortaya attı!

31 Ekim, 2018 | 13:31

Rusya, vize sorunu için somut bir öneri ortaya attı!

Rusya, vize sorunu için somut bir öneri ortaya attı. Rus-Türk Toplumsal Forumu Genel Sekreteri Sergey Markov, Türk vatandaşlarına yönelik vize rejiminin kolaylaştırılmasıyla ilgili elektronik vize ya da havalimanında vize uygulamasına gidilmesi fikrini ortaya attı.

Sergey Markov, Türk vatandaşlarına yönelik vize rejiminin kolaylaştırılmasıyla ilgili elektronik vize ya da havalimanında vize uygulamasına gidilmesi fikrini paylaştı.

Rusya, vize sorunu için somut bir öneri ortaya attı

turkrus.com’da yer alan habere göre Rusya-Türkiye arasında yapılacak vize görüşmelerinin 1 Kasım Perşembe gününe ertelenmesinin ardından konuyla ilgili ilk kez somut bir öneri ortaya çıktı.

Rusya vatandaşlarının Türkiye’ye vizesiz seyahat etmesi karşısından Türk vatandaşlarının Rusya’ya vizesiz seyahat edememesini ‘ciddi bir eşitsizlik’ olarak değerlendiren Rus-Türk Toplumsal Forumu Genel Sekreteri Sergey Markov, “Bu vize meselesinin Türk tarafı için önemli sorunlardan biri olduğunu söyleyebilirim. Bana göre, Türk tarafı için vize rejiminde önemli bir değişim gerçekleştirmek lazım. Türk vatandaşlarının Rusya’ya seyahatinde elektronik vize uygulamasına geçme ya da havalimanında vize alma hakkı verilmesi doğru bir uygulama olacaktır” ifadelerini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Rus-Türk Toplumsal Forumu Genel Sekreteri, Rusya, Rusya vatandaşları, Rusya-Türkiye, Sergey Markov, Türk vatandaşları, Vize görüşmeleri, Vize Sorunu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları