Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rusya ile vize resmen kalktı

12 Mayıs, 2010 | 17:25

Rusya Devlet Başkanı Dimitri Medvedev’in ziyareti kapsamında iki ülke arasında 30 günü geçmeyen ziyaretlerde vizelerin kaldırılması için de anlaşma imzalandı.

Rusya ile Türkiye arasında vize uygulaması karşılıklı olarak kaldırıldı.

Medvedev, konuyla ilgili olarak ”Tarihi bir dönüm noktası” diyerek iki ülke arasındaki vizelerin kaldırılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Medvedev “Her şeyden önce milyonlarca insanın hayatını kolaylaştıracak bir anlaşmadır. Tabii ki bu konuda başka faydalar da var, ancak insani bağlantısı daha önemli. 30 günlük ziyaret yapan herkes için, bizim turistlerimiz için de geçerli olacaktır” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye ile Rusya Federasyonu arasında vizelerin kaldırılması konusunda, ”Vizelerin kaldırılması hem Türk hem Rus halkı için çok memnuniyet vericidir. İlk faydayı da turistler görecektir. Nakliyeciler, şoförler hep göreceklerdir ama turistler için bu büyük bir avantajdır. Türkiye ile Rusya arasındaki turizme baktığımızda 3 milyon turist eğer Türkiye’ye geliyorsa onların işini her bakımdan kolaylaştırmak hem bizim hem Rusya için görevdir. O bakımdan bu anlaşmanın bugün imzalanıyor olmasından büyük bir gurur duyuyoruz” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Medvedev, Medvedev Abdullah Gül Görüşmesi, Medvedev Ankara, Medvedev Rusya Vizesi, Medvedev Türkiye, Rusya ile vize resmen kalktı, Rusya Vize, Rusya Vize İşlemleri, Rusya vizesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları