Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rusya ve Türkiye’den 2013 için ortak turizm girişimi

27 Aralık, 2012 | 14:06

Moskova Rusya ve Türkiye karşılıklı turist çekmek için 2013’ü turizm yılı ilan etmeyi planlıyor.

Rusya Federal Turizm Ajansı Rosturizm Başkanı Aleksandr Radkov, konuyla ilgili görüşmeler yapıldığını belirterek, “Rusya ve Türkiye, karşılıklı olarak özel turizm yılı olarak gerçekleştirilmesine ilişkin konuyu görüşüyor. Bu 2012 yılında Çin’de başarılı şekilde düzenlenen Rus Turizm Yılı’nın benzeri olacak. Bu bağlamda Çin’de 100’den fazla etkinlik düzenlendi. Şimdi gelecek 2013 yılını da Rusya’da Çin Turizm Yılı ilan ettik. Türkiye’yi Rusya’ya yönelik turizm açısından değerlendirmemiz gerekiyor. Türkiye’nin turizm piyasasında Rusya beyaz sayfa gibi. Üstelik yılda 8 milyon Türk vatandaşı başta Avrupa olmak üzere yurtdışına seyahata çıkıyor. Bu prosedürün kolay olmadığını da anlamamız lazım. Konuyla ilgili kararları devlet başkanları veriyor. İlgili kararın ardından organize komitesi oluşturuluyor ve etkinlik planları bağlamında bütçe kuruluyor” diye konuştu.

Radkov, 2014 ve 2015 yıllarında Rusya ve İtalya’da karşılıklı turizm yılı yapacaklarını da sözlerine ekledi. Radkov ayrıca, 2012 yılında Türkiye’nin turizm alanında kaçak alkol ürünleriyle ilgili mücadele çalışmalarını da övdü.

Rosturizm’den yapılan açıklamada 24-27 Ocak 2013’de İstanbul’da yapılacak EMITT uluslar arası turizm fuarına Rus firmaları da davet edilerek, “Rus-Türk ilişkilerindeki siyasi, ekonomi ve turizm alanlarının önemini göz önünde bulundurarak Rosturizm 2011 yılından itibaren Türkiye’deki fuarlara katılıyor ve Rusya’ya ait tek ulusal standı kuruyor.” çağrısında bulundu.

Rosturizm, 2014 yılında Türkiye’de temsilcilik açacağını da duyurdu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2013 turizm yılı, Rusya, Rusya 2013 turizm yılı, Rusya Turist, Rusya turizm, Rusya Türkiye turizm, Rusya Turları, Türkiye,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları