Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rusya ve Güney Kore arasında vizeler kaldırıldı

14 Kasım, 2013 | 20:34

Rusya ve Güney Kore arasında vizeler kaldırıldı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Güney Kore ziyaretinde, iki ülke arasında vizesiz seyahat anlaşması imzalandı.

Rusya lideri Putin, Güney Kore’ye resmi ziyaretinde, geçen yıl devlet başkanlığı koltuğuna oturan Park Geun-hye ile Petersburg’daki G-20 Zirvesi’nin ardından ikinci kez bir araya geldi.

Ziyarette, ikili ve heyetler arası görüşmelerin ardından, iki ülke arasında 60 gün süreli seyahatlerde vize uygulamasını kaldıran anlaşma imzalandı. İki ülke dışişleri bakanlarının imzaladığı anlaşma, iki ülke vatandaşlarına 6 aylık dönemde 90 günü aşmayacak şekilde 2 ay süreli vizesiz seyahat etme şansı tanıyor.

Putin-Park görüşmesinde, iki ülke ilişkilerinin yanı sıra Kore Yarımadası’ndaki sorunlar ve küresel gündem konuları değerlendirildi. İki lider daha sonra 6. Kore-Rusya İş Diyaloğu Forumu’na katıldı.

Putin, forumda yaptığı konuşmada, Rusya ile Güney Kore arasındaki ticari ilişkilerin son 10 yılda 13 kat arttığını, ticaret hacminin 25 milyar doları bulduğunu bildirdi.

Rus ve Güney Kore halklarının yakınlaşması için daha fazla proje üretilmesi gerektiğine vurgu yapan Putin, ilişkilerinin daha da gelişerek artacağını umut ettiğini söyledi.

Öte yandan görüşmelerin ardından yayınlanan ortak açıklama metninde, Moskova ve Seul’ün, Kuzey Kore’nin nükleer çalışmalarından duyduğu memnuniyetsizlik dile getirilerek, uluslararası kuralların ihlal edilmemesi çağrısında bulunuldu.

Açıklamada ayrıca, iki ülkenin Rusya-ABD girişimleriyle başlatılan Suriye’deki kimyasal silahların imha edilmesi inisiyatifinin de desteklendiği belirtildi.

NationalTürk

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Güney Kore, Güney Kore Rusya, Güney Kore vize, Moskova, Moskova haberleri, Moskova vize, Rusya Devlet Başkanı, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya Vize, Seul, Seul Güney kore, Seul vize, Vladimir Putin,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları