Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rusya’dan ucuza alabileceğiniz ilk 5 ürün

18 Eylül, 2015 | 13:32

Rusya Rusya’da yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle bu ülkeden ucuza alabileceğiniz ilk 5 ürün…

Rus rublesi dolar karşısında ağustos ayında yüzde 12,5 değer kaybetti. Son 12 aydaki kaybı ise yüzde 45. Bu da belirli ürünlerin fiyatlarının düşük kalmasını beraberinde getirdi.

Mali krizi bir fırsata dönüştürerek, bu ülkeden alabileceğiniz ürünler için ilk 5 şöyle:

Çikolata: Turistler arasında oldukça popüler olan Alyonka, Babaebski ve Rassiiski çikolata barları 50 ruble dolayında. Bu da fiyatının ağustos 2014’te 1,4 dolar iken, ağustos 2015’te 0,72 dolara düştüğü anlamına geliyor.

Siyah Havyar: Rusya denince ilk akla gelen ürünlerden. Geçen yaz 100 gramı 135 dolara geliyordu, şimdi 72 dolar. Ancak dikkat: Rusya gümrük mevzuatına göre kişi başına en çok 250 gram siyah havyar çıkarabiliyorsunuz.

Alkollü içecekler: Alkollü içeceklere ortalama yüzde 0,5 kadar zam geldi. 50’lik bir votkanın minimum fiyatı 2,40 dolar. Putinka markası 4,70 dolar. Bu votka geçen yaz 8,50 dolara alınabiliyordu.

Kürk ürünleri: Kürk ürünlerinin fiyatları tüm dünyada düşüyor. Rusya’da da yüzde 0,1 gibi, çok az bir miktarda geriledi. Ama kur farkı nedeniyle, geçen yıl 1353 dolara gelen bir kürk mantonun ortalama fiyatı 750 dolara indi.

Mücevher: Geçen yıl, 0,05 karatlık pırlanta taşlı 14 ayar altın yüzük 306 dolar idi. Şimdi 170 dolara alınabiliyor.

(MoskovaLife / rbth.com)

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
rus içkisi, rus ürünleri, Rusya, Rusya çikolataları, Rusya ekonomi, Rusya içkisi, Rusya ucuz ürün, Rusya ürünleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları