Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizmciler Rusya’ya Türkiye’nin vize uygulamasını örnek gösterdi

21 Mayıs, 2011 | 11:18

Dünya Turizm Örgütü Genel Sekreteri Taleb Rafai, Rusya’nın turistleri çekmesi için Türkiye’nin yaptığı gibi vize işlemlerini kolaylaştırması gerektiğini söyledi.

Küresel Turizm Zirvesi için ABD’nin Las Vegas kentinde bulunan Taleb Rifai, Ria Novosti’nin sorularını yanıtladı. Rusya hükümetinin daha fazla turist çekmek için katı vize şartlarını yumuşatması gerektiğini ifade eden Rafai, ülke içinde dolaşım imkanları da kolaylaştırmasına vurgu yaptı. Rafai, “Dünyanın tüm ülkeleri daha fazla ziyaretçi kazanmak için vize işlemlerini basitleştirme imkanına sahip. Rusya’da ülkesine ziyaretleri kolaylaştırmalı” dedi.

Türkiye’yi örnek olarak gösteren Rafai, “Bir kaç yıl önce Türkiye, ülkesini ziyaret eden Ruslar için vize alımını basitleştirerek kazançlı çıktı. Türkiye’de Rus turistlerin sayısı üç kat arttı” şeklinde konuştu.

Rafai’ye göre Rusya son beş-altı yılda dünyanın en önemli turizm oyuncularından biri oldu. Herkesin Rusya’yı önemli piyasa kaynağı olarak değerlendirdiğini belirten Rafai, “40 milyona yakın Rus her yıl dünya genelinde turist olarak tatile gidiyor. Geçtiğimiz yıl Rusya pazarı yüzde 26 büyüdü. Bu çok etkileyici rakam. Büyüme neredeyse Çin ile aynı seviyede” dedi.

Rafai Rusya’da yüksek-seviye hizmetin eksik olduğunu ve gelişmemiş alt yapının turizm açısından sorun oluşturduğunu belirterek, ülkenin imajı ve tanıtımı için daha fazla güç sarfetmesi gerektiğini vurguladı.

Rafai ayrıca Rusya hava şirketlerinin Moskova ile St. Petersburg dışında diğer şehirlere de uçak seferlerini artırmaları ve fiyatlarını düşürmeleri çağrısında bulundu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Küresel Turizm Zirvesi, Las Vegas kenti, Rafai Rusya, Rusya, Rusya Türkiye vize uygulaması, St. Petersburg, Turizmciler, Turizmciler Rusya,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları