Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rusya ve Türki Cumhuriyetler’in sağlık turizmi tercihi Türkiye

17 Aralık, 2013 | 12:26

saglik-turizmi-turkiye Sağlık turizminde Türkiye’yi tercih eden ülkelerin başını Rusya ve Türki Cumhuriyetler çekiyor.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bakanlığının 2013 çalışmalarını değerlendirdi. Müezzinoğlu, Türkiye’nin sağlık turizmine ilişkin soruları cevapladı.

Türkiye’nin sağlık turizminde 2014 yılı itibariyle önümüzdeki 5 yıllık dilim ve ikinci 5 yıllık dilim şeklinde bir süreci planladıklarını belirten Müezzinoğlu, Türkiye’nin yakın coğrafyasında 1 milyarı aşkın bir nüfus olduğunu söyledi ve ekledi:

“Rusya ve Türki Cumhuriyetler, Afrika ve Kuzey Afrika, Ortadoğu, onun dışında Avrupa için Türkiye artık sağlıkta önemli bir merkez”

Türkiye’ye en çok Libya’dan sağlık turisti geldiğinin hatırlatılması üzerine Müezzinoğlu, en çok sağlık turistinin Rusya’dan, Romanya ve Balkan ülkelerinden geldiğini söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Mehmet Müezzinoğlu, Sağlık Bakanı, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Sağlık Turizmi, Sağlık turizmi rusya, Sağlık turizmi türki cumhuriyetler, Sağlık Turizmi Türkiye, Türki Cumhuriyetler, Türki Cumhuriyetler turizm,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları