Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rusya, 13 Türk acentenin lisanslarını geri verdi

17 Mart, 2016 | 09:29

Rusya Rusya Federal Turizm Ajansı, Türkiye’ye yaptırım olarak daha önce tur operatörleri listesinden çıkardığı şirketlerden 13’ünü yeniden listeye aldı

Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) tarafından yapılan açıklamaya göre, daha önce Türkiye’ye yönelik ekonomik yaptırımlar çerçevesinde tur operatörleri listesinden çıkartılan 19 şirketten 13’ü tekrar listeye alındı.

Açıklamada, söz konusu şirketler tarafından yapılan itirazlar neticesinde 19 şirketten 13’ünün, Türkiye yasalarına bağlı olmadığı ve Türk vatandaşlarının kontrolünde bulunmadığının ispatlandığı, bu nedenle söz konusu tur operatörlerinin yeniden listeye alındığı belirtildi.

Turkrus.com’da yer alan habere göre; Rusya Turizm Endüstrisi Birliği Basın Sözcüsü İrina Turina, İzvestiya gazetesine yaptığı açıklamada, bu adımın iki ülke ilişkilerine ve turizm sektörüne dair olumlu bir gelişme olduğu değerlendirmesinde bulundu.

Turina, “Bunun, iki ülke arasında daha önce var olan esnekliğin yeniden ortaya çıktığı ve Türkiye’nin kapılarının yeniden açılacağı (Rusyalı turistler için) anlamına geldiğini umuyoruz. Bu çok güzel bir haber. Bu, belki de, Rusya-Türkiye ilişkilerinde ciddi bir dönüş olabilir” şeklinde görüşünü dile getirdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Rusya, Rusya Federal Turizm Ajansı, Rusya turizm, Rusya Türkiye tur, Rusya yaptırım, Rusya-Türkiye, Turizm,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları