Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rusya ile turizm ilişkileri hızlanıyor / Turizm Haberleri

11 Nisan, 2011 | 17:27

Rusya ile turizm ilişkileri hızlanıyor / Turizm Haberleri

Rusya’dan bu sene Türkiye’ye gelecek turist sayısında 2010’a oranla yüzde 15 artış öngörülüyor. Bunda ekonomik ve siyasi bağların güçlenmesi, vizelerin karşılıklı olarak kaldırılması önemli bir rol oynuyor.

Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) 16 ila 19 Mart tarihleri arasında na katıldı. Fuarda birliğin standına uğrayanlara İstanbul Guide ve tanıtım CD’sinin yanında promosyonel ürünler verildi. MITT’de Türkiye standı da büyük ilgi görürken, ortaya koyulan ürün ve hizmetler beğeni topladı.

Rusya’da Türkiye bakımından en önemli gelişme erken rezervasyon rakamlarının rekor seviyelere varması oldu. Talepler karşısında otel kontenjanları ile uçak sefer sayılarının yetersizliği göz önünde bulundurularak tur operatörlerine Antalya’nın yanında Ege, Marmara başta olmak üzere diğer destinasyonlara yönelmeleri önerildi.

MITT 2011 TURİZM FUARI

Turizm alanında Rusya Federasyonu’nda yapılan en önemli fuar olarak gösterilen MITT 2011, 16 ila 19 Mart 2011 tarihleri arasında Moskova’da yapıldı. Fuarda ziyaretçi sayısı 2009 ve 2010’a göre önemli ölçüde artıt. İlk gün sadece davetlilerin kabul edilmesi ile özellikle stand katılımcılarının profesyonellerle rahatça görüşmeleri amaçlandı.

130 ülkeden 2 bin 800 stant ve 80 bin ziyaretçinin katıldığı fuarda, Sağlık Turizmi bölümünün açılması, en önemli yenilikler arasında gösteriliyor. Bilindiği gibi özellikle kaliteli standartlarda hizmet almak isteyen Rus vatandaşı sayısı, her geçen gün artıyor.

Bu arada, 19. MITT Moskova Turizm Fuarı 13 ile 16 Mart 2012 tarihleri arasında yapılacak.
Moskova Kültür ve Tanıtma Müşavirliği tarafından hazırlanan 1.254 metrekare büyüklüğündeki Türkiye standında, destinasyon / bireysel tanıtım konsepti benimsendi. Türkiye standı hem ziyaretçiler hem katılımcılar hem de basın mensuplarından büyük beğeni topladı. Nitekim fuar idaresi tarafından, En İyi Stand’ ödülüne Türkiye layık görüldü. Fuar süresince, devam eden halk oyunları, ebru ve hat sanatları gösterileri ile zengin ikram standa ziyaretçi ilgisini artırdı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
MITT 2011 Turizm Fuarı, Moskova MITT 2011 Turizm Fuarı, Rusya, rusya haberleri, Rusya turizm, Rusya turizm fuarı, Rusya vizesi, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları