Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rusya Seyahat Acenteleri Birliği, Türk turizmine yaptırımlardan rahatsız!

31 Aralık, 2015 | 12:49

Rusya Seyahat Acenteleri Birliği Rusya Seyahat Acenteleri Birliği Basın Sözcüsü İrina Turina, Türk turizmine yaptırımların Rusya’da  işsizliği artıracağını söyledi.

NationalTurk’ün haberine göre;

İrina Turina, Türk seyahat acentelerinin Rusya pazarından çekilmek zorunda bırakılmasının ülkede işsizliği artıracağını belirtti.

Rus haber ajansı İnterfaks’ta yer alan habere göre Turina, Rusya’nın, Türkiye’ye uyguladığı yaptırımlar kapsamında 19 Türk seyahat acentesenin Rusya pazarından çekilmek zorunda bırakılmasının, sektörde panik yarattığını kaydetti.

Rus acenteler ne cevap vereceklerini bilmiyor

Turina, özellikle yılbaşı arifesinde böyle bir karar alınmasını doğru bulmadığını vurgulayarak, “Rusya’nın her yanından vatandaşlar bizi arayıp daha önce satın aldıkları turların akıbetini soruyor. Acenteler ise hala vatandaşlara ne cevap verebileceklerini bilmiyorlar” dedi.

Turizmin kış döneminde zirve yaptığı zamanlarda böyle bir karar alınmasını anlayamadığını söyleyen Turina, “Bu kararlar aynı zamanda çoğunluğu Rus vatandaşı birçok kişiyi de işsiz bırakacak” ifadelerini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İrina Turina, İrina Turina açıklama, İrina Turina rusya, Rusya, Rusya Seyahat Acenteleri Birliği, Rusya turizm, Rusya-Türkiye, Seyahat Acenteleri Birliği,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları