Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rusya olimpiyat meşalesini uzaya gönderiyor

06 Kasım, 2013 | 22:20

olimpiyat_mesalesi_uzay Rusya, Soçi’de düzenlenecek 2014 Kış Olimpiyat Oyunları meşalesini uzaya gönderiyor.

2014 Soçi Kış Olimpiyat Oyunları meşalesi, Atina’dan başladığı yolculuğuna uzayda devam edecek. Rus Mikhail Tyurin, ABD’li Rick Mastracchio ve Japon Koichi Wakata’nın eşlik edeceği meşaleyi taşıyan uzay mekiği, yarın Kazakistan’ın Baykonur Uzay Üssü’nden fırlatılacak.

Uluslararası Uzay İstasyonu’na ulaşacak meşaleyi burada bulunan Rus kozmonotlar Oleg Kotov ve Sergei Ryazansky, uzay yürüyüşüne çıkaracak. Daha önce 1996 ve 2000 yıllarında uzaya çıkarılan olimpiyat meşalesi, ilk kez bir uzay aracının dışına çıkmış olacak.

Güvenlik önlemleri nedeniyle yakılmayacak meşale, 11 Kasım’da dünyaya geri döndükten sonra 7 Şubat’ta başlayacak 2014 Kış Olimpiyat Oyunları için Soçi’ye doğru yolculuğuna devam edecek.

NationalTürk

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
baykonur uzay üssü, Kış Oyunları, Olimpiyat Meşalesi, olimpiyat meşalesi uzay, olimpiyat meşalesi uzaya gidiyor, Rusya, rusya haberleri, rusya kış oyunları, rusya kış oyunları meşale, Soçi, soçi olimpiyat,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları