Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rusya’da müzelerde yüzde 80 indirim yapan kart satışta

19 Kasım, 2014 | 17:38

Rusya’da turizm açısından geç kalmış ama bir hayli yerinde bir uygulama başlıyor.  Kültür Turisti Pasaportu adı verilen ve Moskova’da bulunan 74 müze, sergi ve galeriyi gezmeye olanak tanıyan kartlar satışa çıktı.

Turistlerin giriş ücretlerinde %80’e varan oranlarda tasarruf etmesine olanak tanıyan kartlar Moskova’daki turizm-enformasyon merkezlerinde ücretsiz olarak dağıtılıyor. Söz konusu kartları alan ziyaretçiler internet üzerinden tarife ve süre seçimi yaparak aboneliklerini aktif hale getirebiliyor. Rusya’nın Sesi Radyosu’nda yer alan haberde, Kültür Turisti Pasaportu adı verilen karta sahip turistler için şu an itibariyle süreleri 1 ila 5 gün arasında değişen 3 ayrı tarife bulunuyor: 3 ziyarete olanak tanıyan ve fiyatı 590 ila 990 ruble arasında değişen “Turist”, 6 ziyarete olanak tanıyan ve fiyatı 990 ila 1690 ruble arasında değişen “Gezgin” ve 12 ziyarete olanak tanıyan ve fiyatı 1690 ila 3690 ruble arasında değişen “Kaşif”.

Geçici sergi ve kültürel etkinlikler de dahil olmak üzere Moskova’da bulunan müze, sergi ve galerileri gezmek isteyen turistlerin yanlarında bulunan Kültür Turisti Pasaportu’nun üzerindeki barkodu girişlerdeki kontrol noktalarında okutmaları yeterli olacak.

Moskova Turizm Komitesi’nin ilgili açıklamasında, MoscowPass ve PrimePass adlı iki ayrı ziyaret kartının başkentte halihazırda aktif olarak kullanılmakta olduğu da ayrıca ifade edildi. Moskova’yı ziyaret eden yerli ve yabancı turistler için hazırlanmış ilk kart olan MoscowPass başkentteki 14 müzeye ziyaretin yanı sıra, restoranlar, kafeteryalar, barlar ve diğer eğlence mekanlarında indirim, otobüs ve yürüyüş turları ve Radisson Royal ile nehir gezisi gibi imkanlar sağlıyor.

Bu yılın sonbahar aylarında kullanıma giren PrimePass ise başkentteki toplu taşıma araçlarından 24 saat boyunca sınırsız faydalanmanın yanı sıra, Tretyakov Galerisi, Moskova Hayvanat Bahçesi ve Planetaryum gibi önemli turistik mekanları ziyaret etmeye imkan tanıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kültür Turisti, Kültür Turisti rusya, MoscowPass, Moskova, Moskova etkinlik, Moskova galeri, Moskova haberleri, Moskova Hayvanat Bahçesi, Moskova kültür turu, Moskova müze turu, Moskova Rusya kültür, Moskova sergi, Moskova turu, PrimePass, Rusya, Rusya Moskova, Rusya moskova müze, Rusya müze, Rusya müze kart, Tretyakov Galerisi,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları