Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rusya, Muhteşem Yüzyıl’a taş çıkaracak

19 Ağustos, 2013 | 20:38

Rusya, Muhteşem Yüzyıl’a taş çıkaracak Rusya’da,“Muhteşem Yüzyıl”a karşılık Türk motifleri içeren yeni bir dizi çekiliyor.

“Yasemin” adlı dizinin “Muhteşem Yüzyıl’a taş çıkaracağı” söyleniyor.

Hürriyet’ten Nerdun Hacıoğlu’nun haberine göre, Rusya’nın en büyük stüdyolarından Mosfilm’de çekimine başlanan “Yasemin” adlı televizyon dizisi için İstanbul’daki Sultanahmet semtinin kopyası inşa edildi. “Muhteşem Yüzyıl’a taş çıkaracağı” söylenen dizinin dekoru milyonlarca dolara Rusya’nın en ünlü sanatçılarından, “Anna Karenina” filminin dekorlarına da imza atan Sergey İvanov’a hazırlatıldı. Dizinin senaryosunu ise ünlü Rus yazar Anna Kozlova kaleme aldı. Mosfilm stüdyolarından açıklama yapan yetkililer, görkemli dekor için gerekli malzemeleri Türkiye, Mısır ve hatta Hindistan’dan getirttiklerini belirtti.

3 GENÇ RUS KIZIN TÜRKİYE MACERALARI

Yönetmen Vyaçeslav Kaminski de dizisiyle ilgili şunları söyledi: “Yasemin dizisi, üç genç Rus kızın aldıkları ciddi kararla Türkiye’ye nasıl yerleştiklerinin hikâyesi. Rus kültüründen çıkan ve Türk kültürüne adapte olmaya çalışan bu kızların bunu nasıl başardıklarını anlatıyoruz. Dizide tıpkı Muhteşem Yüzyıl’da olduğu gibi bol entrika bulunuyor. Sonbaharda yayınlanacak dizinin ilk bölümü, başroldeki Yasemin’i canlandıran Yekaterine Krupenina’nın tam boy portresiyle başlıyor. Bu resim, Sultanahmet semtindeki bir otelin girişinde yer alıyor. Sonra bu resimle ilgili hikâye anlatılmaya başlanıyor. Dizi hakkında daha fazla bilgi veremem. Ancak en azından Muhteşem Yüzyıl kadar seyirciyi ekranların başına toplayacağından eminim.”

“Yasemin” dizisinin çekimleri büyük sır perdesi arkasında yürütülüyor. Sadece dekor değil, içerik de son derece gizli tutuluyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Muhteşem Yüzyıl, Muhteşem Yüzyıl Dizisi, Rusya, rusya haberleri, rusya kültürü, Rusya Muhteşem Yüzyıl, Rusya Muhteşem Yüzyıl dizisi, Rusya-Türkiye, Vyaçeslav Kaminski,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları