Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rusya Minsk Büyükelçiliği’ne saldırı

31 Ağustos, 2010 | 12:13

Rusya’nın Belarus’un başkenti Minsk’te bulunan büyükelçilik binasına kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından iki adet el bombası atıldı.

Ria Novosti haber ajansının bölge güvenlik güçlerinden aldığı bilgiye göre bombalar herhangi bir kayba neden olmadı.

Yerel saatle 10:50′de meydana gelen olayda iki adet el bombasının Rusya Büyükelçiliği’nin bahçesine düştüğü ve birinin de park halindeki bir araca isabet ettiği kaydedildi. Olayla ilgili herhangi bir yaralanma olmazken, bomba isabet eden araç zarar gördü.

Polis saldırganların kimliklerini belirlemek için inceleme başlattı. Rusya ve Belarus arasında ayrılıkçı bölgeler Güney Osetya ve Abhazya’nın tanınması ile ilgili konuda soğuk rüzgarlar esiyor. Moskova’nın önünde diz çökmeyeceğini ifade eden Belarus Cumhurbaşkanı Aleksander Lukaşenko, iki ayrılıkçı bölgenin bağımsızlığını tanıyacağına dair verdiği sözü tutmamakla suçlanıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aleksander Lukaşenko, Belarus Cumhurbaşkanı Aleksander Lukaşenko, Güney Osetya, Ria Novosti, Rusya Büyükelçiliği, Rusya Büyükelçiliği Minsk, Rusya Büyükelçiliği Saldırı, Rusya Minsk Büyükelçiliği, Rusya Minsk Büyükelçiliği Saldırı, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları