Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rusya Küba’nın 29 milyar dolar borcunu siliyor

11 Aralık, 2013 | 15:46

Küba

Rusya, Küba’nın 29 milyar dolarlık borcunu silmeye hazırlanıyor. Rusya hükümeti, Sovyetler Birliği döneminden kalan 32 milyar dolar borcun 29 milyar dolarını silmek için Küba ile anlaşmaya vardı.

Küba ile ilişkilerinin daha da gelişmesini hedefleyen Rusya, Küba’nın Sovyetler’den kalan borçlarının büyük bölümünü silmeye karar verdi. İsminin açıklanmasını istemeyen bir Rus diplomat, “Anlaşma ile Küba’nın borçlarının bir kısmı kabul ediliyor ve bu Rusya için siyasi anlamda önemli. Yeni kredilerin önünü açması ise Küba için büyük önem taşıyor” ifadelerini kullandı.

Küba Rusya’ya olan 3,2 milyar dolarlık borcunu ise 10 yıl içinde taksitlerle ödeyecek. Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev, Şubat 2013’te Küba’nın başkenti Havana’ya bir ziyaret gerçekleştirmiş, Küba lideri Raul Castro ile bir araya gelmişti. Görüşmede borcun silinmesi ile ilgili detayların yıl sonuna kadar netleştirilmesinin kararlaştırıldığı ifade ediliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Havana, küba rusya, küba rusya borç, küba rusya ilişkileri, medvedev castro, Rusya, Rusya Küba, Sovyetler Birliği, sovyetler birliği dönemi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları