Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rusya Küba’nın 29 milyar dolar borcunu siliyor

11 Aralık, 2013 | 15:46

Küba

Rusya, Küba’nın 29 milyar dolarlık borcunu silmeye hazırlanıyor. Rusya hükümeti, Sovyetler Birliği döneminden kalan 32 milyar dolar borcun 29 milyar dolarını silmek için Küba ile anlaşmaya vardı.

Küba ile ilişkilerinin daha da gelişmesini hedefleyen Rusya, Küba’nın Sovyetler’den kalan borçlarının büyük bölümünü silmeye karar verdi. İsminin açıklanmasını istemeyen bir Rus diplomat, “Anlaşma ile Küba’nın borçlarının bir kısmı kabul ediliyor ve bu Rusya için siyasi anlamda önemli. Yeni kredilerin önünü açması ise Küba için büyük önem taşıyor” ifadelerini kullandı.

Küba Rusya’ya olan 3,2 milyar dolarlık borcunu ise 10 yıl içinde taksitlerle ödeyecek. Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev, Şubat 2013’te Küba’nın başkenti Havana’ya bir ziyaret gerçekleştirmiş, Küba lideri Raul Castro ile bir araya gelmişti. Görüşmede borcun silinmesi ile ilgili detayların yıl sonuna kadar netleştirilmesinin kararlaştırıldığı ifade ediliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Havana, küba rusya, küba rusya borç, küba rusya ilişkileri, medvedev castro, Rusya, Rusya Küba, Sovyetler Birliği, sovyetler birliği dönemi,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları