Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rusya Küba’nın 29 milyar dolar borcunu siliyor

11 Aralık, 2013 | 15:46

Küba

Rusya, Küba’nın 29 milyar dolarlık borcunu silmeye hazırlanıyor. Rusya hükümeti, Sovyetler Birliği döneminden kalan 32 milyar dolar borcun 29 milyar dolarını silmek için Küba ile anlaşmaya vardı.

Küba ile ilişkilerinin daha da gelişmesini hedefleyen Rusya, Küba’nın Sovyetler’den kalan borçlarının büyük bölümünü silmeye karar verdi. İsminin açıklanmasını istemeyen bir Rus diplomat, “Anlaşma ile Küba’nın borçlarının bir kısmı kabul ediliyor ve bu Rusya için siyasi anlamda önemli. Yeni kredilerin önünü açması ise Küba için büyük önem taşıyor” ifadelerini kullandı.

Küba Rusya’ya olan 3,2 milyar dolarlık borcunu ise 10 yıl içinde taksitlerle ödeyecek. Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev, Şubat 2013’te Küba’nın başkenti Havana’ya bir ziyaret gerçekleştirmiş, Küba lideri Raul Castro ile bir araya gelmişti. Görüşmede borcun silinmesi ile ilgili detayların yıl sonuna kadar netleştirilmesinin kararlaştırıldığı ifade ediliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Havana, küba rusya, küba rusya borç, küba rusya ilişkileri, medvedev castro, Rusya, Rusya Küba, Sovyetler Birliği, sovyetler birliği dönemi,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları