Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rusya, Küba’nın borçlarını sildi

09 Temmuz, 2014 | 10:52

Rusya, Küba’nın Sovyetler Birliği döneminden kalan 35.2 milyar dolarlık borcunun büyük bölümünü sildi.

Rusya Devlet Duması, 4 Temmuz tarihli oturumunda Küba‘nın borçlarının çok önemli bir bölümünü silme kararı aldı. Küba, 10 yılda yalnızca 3.5 milyar dolarlık borcunu ödeyecek.

Sol’un haberine göre, Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği (SSCB) döneminden kalan ve Sovyet rublesi-dolar partitesine göre yeniden hesaplanınca 35.2 milyar dolar olarak belirlenen borcun 31.7 milyar dolarlık kısmı silindi. Küba, kalan 3.5 milyar doları 10 yıl içerisinde ödeyecek.

Öte yandan, borçların silinmesi karşılığında Rusya, Küba’da altyapı yatırımlarını koordine edecek.

Duma’daki tartışmalar sırasında liberal milletvekilleri, bu anlaşmaya itiraz ettiler. Ancak Bütçe ve Vergi Komisyonu Başkanı Andrey Makarov ve milletvekili Valentina Tereşkova, Küba’nın zor bir dönemden geçtiğini, bu ülkenin Çernobil felaketi olduğunda 40 bin çocuğu tedavi ettiğini hatırlattılar.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Küba, küba ekonomi, Küba Haberleri, küba rusya borç, Küba rusya haberleri, Rusya, Rusya Devlet Duması, Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği, Sovyetler Birliği,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları