Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rusya, Küba’nın borçlarını sildi

09 Temmuz, 2014 | 10:52

Rusya, Küba’nın Sovyetler Birliği döneminden kalan 35.2 milyar dolarlık borcunun büyük bölümünü sildi.

Rusya Devlet Duması, 4 Temmuz tarihli oturumunda Küba‘nın borçlarının çok önemli bir bölümünü silme kararı aldı. Küba, 10 yılda yalnızca 3.5 milyar dolarlık borcunu ödeyecek.

Sol’un haberine göre, Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği (SSCB) döneminden kalan ve Sovyet rublesi-dolar partitesine göre yeniden hesaplanınca 35.2 milyar dolar olarak belirlenen borcun 31.7 milyar dolarlık kısmı silindi. Küba, kalan 3.5 milyar doları 10 yıl içerisinde ödeyecek.

Öte yandan, borçların silinmesi karşılığında Rusya, Küba’da altyapı yatırımlarını koordine edecek.

Duma’daki tartışmalar sırasında liberal milletvekilleri, bu anlaşmaya itiraz ettiler. Ancak Bütçe ve Vergi Komisyonu Başkanı Andrey Makarov ve milletvekili Valentina Tereşkova, Küba’nın zor bir dönemden geçtiğini, bu ülkenin Çernobil felaketi olduğunda 40 bin çocuğu tedavi ettiğini hatırlattılar.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Küba, küba ekonomi, Küba Haberleri, küba rusya borç, Küba rusya haberleri, Rusya, Rusya Devlet Duması, Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği, Sovyetler Birliği,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları