Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rusya krizinden en çok etkilenecek sektörler: Turizm & İnşaat

04 Aralık, 2015 | 09:01

Rusya krizi Rus jetinin Türkiye’ye ait F16’larca Suriye sınırında düşürülmesiyle başlayan krizden en fazla etkilenecek sektörler turizm ve inşaat olacak gibi.

Integral Menkul Değerler araştırma direktörü Tuncay Turşucu, Rusya’nın Türkiye’ye uygulama kararı aldığı yaptırımların Türk ekonomisine olası etkilerini değerlendirdi. Turşucu, yaptırımlardan en fazla turizm ve inşaat sektörünün etkileneceğini söyledi.

En çok etkilenecek sektörler turizm ve inşaat

RS FM’de yayınlanan Dünya Panorama’da konuşan Tuncay Turşucu, yaptırımların inşaat ve turizm sektörlerinde olumsuz etkisi olacağını söyledi.

Rusya’nın enerji, gıda, turizm, inşaat gibi birçok alanda yüksek işbirliği içerisinde olduğumuz bir ülke olduğunu hatırlatan Turşucu, “Yaptırımlar onarılması çok zor, sert, ölümcül bir etki yaratmaz. Ancak Rusya’nın Türkiye üzerinde ekonomik anlamda etkisi olmayacağını söylemek zor” dedi.

Rus turist sayısı düşebilir

Turşucu’ya göre, Rusya’nın ekonomik yaptırımlarından en fazla etkilenecek alan ise turizm. Geçtiğimiz yıl Türkiye’ye 4 buçuk milyon Rus turistin geldiğini hatırlatan Turşucu, “Toplam turist sayımız içerisinde Rus turistlerin aldığı pay, yüzde 12. Bu, bir ülke için önemli bir rakam” dedi. Turşucu, yaşanan bu son gelişmelerin ardından bu rakamın önümüzdeki yıl 3 milyonun altına düşme ihtimali olduğunu söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Rus jeti, Rusya, rusya haberleri, Rusya turizm, Rusya yaptırım, Tuncay Turşucu, Tuncay Turşucu kimdir, Turizm Haberleri, Türkiye, Türkiye Rusya, Türkiye Rusya turizm,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları