Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rusya krizinden en çok etkilenecek sektörler: Turizm & İnşaat

04 Aralık, 2015 | 09:01

Rusya krizi Rus jetinin Türkiye’ye ait F16’larca Suriye sınırında düşürülmesiyle başlayan krizden en fazla etkilenecek sektörler turizm ve inşaat olacak gibi.

Integral Menkul Değerler araştırma direktörü Tuncay Turşucu, Rusya’nın Türkiye’ye uygulama kararı aldığı yaptırımların Türk ekonomisine olası etkilerini değerlendirdi. Turşucu, yaptırımlardan en fazla turizm ve inşaat sektörünün etkileneceğini söyledi.

En çok etkilenecek sektörler turizm ve inşaat

RS FM’de yayınlanan Dünya Panorama’da konuşan Tuncay Turşucu, yaptırımların inşaat ve turizm sektörlerinde olumsuz etkisi olacağını söyledi.

Rusya’nın enerji, gıda, turizm, inşaat gibi birçok alanda yüksek işbirliği içerisinde olduğumuz bir ülke olduğunu hatırlatan Turşucu, “Yaptırımlar onarılması çok zor, sert, ölümcül bir etki yaratmaz. Ancak Rusya’nın Türkiye üzerinde ekonomik anlamda etkisi olmayacağını söylemek zor” dedi.

Rus turist sayısı düşebilir

Turşucu’ya göre, Rusya’nın ekonomik yaptırımlarından en fazla etkilenecek alan ise turizm. Geçtiğimiz yıl Türkiye’ye 4 buçuk milyon Rus turistin geldiğini hatırlatan Turşucu, “Toplam turist sayımız içerisinde Rus turistlerin aldığı pay, yüzde 12. Bu, bir ülke için önemli bir rakam” dedi. Turşucu, yaşanan bu son gelişmelerin ardından bu rakamın önümüzdeki yıl 3 milyonun altına düşme ihtimali olduğunu söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Rus jeti, Rusya, rusya haberleri, Rusya turizm, Rusya yaptırım, Tuncay Turşucu, Tuncay Turşucu kimdir, Turizm Haberleri, Türkiye, Türkiye Rusya, Türkiye Rusya turizm,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları