Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rusya krizinden en çok etkilenecek sektörler: Turizm & İnşaat

04 Aralık, 2015 | 09:01

Rusya krizi Rus jetinin Türkiye’ye ait F16’larca Suriye sınırında düşürülmesiyle başlayan krizden en fazla etkilenecek sektörler turizm ve inşaat olacak gibi.

Integral Menkul Değerler araştırma direktörü Tuncay Turşucu, Rusya’nın Türkiye’ye uygulama kararı aldığı yaptırımların Türk ekonomisine olası etkilerini değerlendirdi. Turşucu, yaptırımlardan en fazla turizm ve inşaat sektörünün etkileneceğini söyledi.

En çok etkilenecek sektörler turizm ve inşaat

RS FM’de yayınlanan Dünya Panorama’da konuşan Tuncay Turşucu, yaptırımların inşaat ve turizm sektörlerinde olumsuz etkisi olacağını söyledi.

Rusya’nın enerji, gıda, turizm, inşaat gibi birçok alanda yüksek işbirliği içerisinde olduğumuz bir ülke olduğunu hatırlatan Turşucu, “Yaptırımlar onarılması çok zor, sert, ölümcül bir etki yaratmaz. Ancak Rusya’nın Türkiye üzerinde ekonomik anlamda etkisi olmayacağını söylemek zor” dedi.

Rus turist sayısı düşebilir

Turşucu’ya göre, Rusya’nın ekonomik yaptırımlarından en fazla etkilenecek alan ise turizm. Geçtiğimiz yıl Türkiye’ye 4 buçuk milyon Rus turistin geldiğini hatırlatan Turşucu, “Toplam turist sayımız içerisinde Rus turistlerin aldığı pay, yüzde 12. Bu, bir ülke için önemli bir rakam” dedi. Turşucu, yaşanan bu son gelişmelerin ardından bu rakamın önümüzdeki yıl 3 milyonun altına düşme ihtimali olduğunu söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Rus jeti, Rusya, rusya haberleri, Rusya turizm, Rusya yaptırım, Tuncay Turşucu, Tuncay Turşucu kimdir, Turizm Haberleri, Türkiye, Türkiye Rusya, Türkiye Rusya turizm,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları